אאא

תושבי שכונת הר נוף הירושלמית התעוררו בבוקר יום שבת קודש, והזדעזעו כשגילו כי שלושה בתי כנסת, הסמוכים זה לזה, נפרצו בידי פורעים אלמונים.

לידי 'כיכר השבת' הגיע תיעוד ממצלמות האבטחה של בית הכנסת "בית עזריאל" (הולנדים) שנפרץ גם הוא, בו נראית הקלות הבלתי נסבלת בה הפורצים עשו בבית הכנסת הקדוש, כבשלהם.

הפריצה, אירעה בסביבות השעה 12 בלילה, בזמן שבית הכנסת היה ריק ממתפללים ולומדים. הפורצים, חדרו למקום כשהם רעולי פנים, ובמשך שעה ארוכה הסתובבו במקום וגנבו מכל הבא ליד.

 הפורצים בהיכל בית הכנסת

הפורצים נראים כשהם נכנסים להיכל בית הכנסת, פורצים לבימה, לארון הקדוש ולתאים במושבי המתפללים. במקביל, הם שוטטו בחדר סמוך, וגם שם פרצו לארונות ובזזו ככל יכולתם.

בתיעוד המלא, שכאמור נמשך שעה ארוכה, נראים הפורצים בוחנים את החפצים ושוקלים בדעתם האם שווה לגנוב אותם. בין היתר הם גנבו כלי כסף מארון הקודש, בהם רימונים, אצבע של ספר תורה, טסי כסף ועוד. יצוין כי ארון הקודש של בית הכנסת הוא ארון עתיק מאוד ולא היה ניתן להתקין כספת, ובשל כך הותקנו בו סורגים - אך הגנבים הצליחו להוציא את החפצים היקרים מבין הסורגים.

לפי הערכות, הנזק המסתכם מהפריצה הוא בשווי של עשרות אלפי שקלים.

 הפריצה לאחד החדרים בבית הכנסת

מלבד בית הכנסת "בית עזריאל", נפרצו שני בתי כנסת נוספים, בית הכנסת הספרי 'דבאח' ובית הכנסת של ה'תימנים', וגם בהם הפורצים השאירו אחריהם הרס רב.

וכך, בבוקר שבת קודש, המתפללים גילו בית כנסת מחולל, בו השולחנות והכסאות הפוכים, ספרי קודש שהושלכו על הרצפה, וריהוט יקר ערך שנפרץ ונהרס באמצעות כלי עבודה.

כוחות משטרה שהוזעקו למקום בצאת השבת פתחו בחקירה, הם אספו ממצאים וגבו עדויות מהמתפללים, וכעת עמלים לאתר את הפורצים הנועזים.