אאא

המאבקים בימינה מעמיקים: חברי הכנסת מתחתית הרשימה של ראש הממשלה נפתלי בנט, סגן השר במשרד ראש הממשלה אביר קארה וחברת הכנסת שירלי פינטו, התקוטטו היום (רביעי) בפומבי, בשל חילוקי דעות שגלשו - ועוררו סערה נוספת בתוך מפלגתו של בנט.

הקרב החל כאשר קארה, הדוגל ברפורמות המקלות עד מבטלות ענייני רגולציה שונים, אמר כי "חובת הנגשה זה קומוניזם". פינטו, חברתו למפלגה וחברת הכנסת החירשת הראשונה, תקפה את קארה בחשבון הטוויטר שלה: "אביר קארה, איך אתה מסוגל להישיר מבט לי ול-1.8 מיליון אנשים עם מוגבלויות ולטעון שחובת ההנגשה היא קומוניזם? פגיעה ב-1.8 מיליון אנשים עם מוגבלות היא בריונות. צרכי העסקים הפרטיים (הלגיטימיים) לא סותרים את הנחיצות להנגשה עבור אנשים עם מוגבלות. האמירה שלך טובלת בפופוליזם זול".

 (צילום: עמית סגל בטלגרם)
(צילום: עמית סגל בטלגרם)
הגדלה

המאבק הגיע לריב בין השניים גם במסדרונות הכנסת, שלווה בקריאות קארה ובתשובות המתורגמנית של פינטו, והגיע לשיא כאשר אביר קארה החליט לעזוב את קבוצת הוואטסאפ של מפלגת ימינה, אחרי שכתב: "פשוט מפלגה של מטומטמים".

כדי להנמיך את גובה הלהבות, כינס בנט את חברי מפלגתו בלשכת ראש הממשלה בכנסת, הסמוכה למליאה, לדיון בזק, שמטרתו ליישר את ההדורים.