אאא

חבר הכנסת יעקב ליצמן, ממשיך היום (שלישי) לתקוף שוב את הממשלה החדשה. בנאומו הבוקר, הוא החליט לתקוף את שר האוצר אביגדור ליברמן.

"גזירת החד- פעמי זו אכזריות לשמה", טען ליצמן והוסיף, "זה מצטרף לצעדים שנוקט ליברמן והממשלה בה הוא שותף, כמו מעונות היום, לומדי תורה ועוד".

"שר האוצר סוף סוף הגיע לכנסת", עקץ ליצמן ואמר: "עד היום ידעתי שחמד עמאר הוא שר האוצר (שר במשרד האוצר. י"ג), לא ידעתי שיש את איווט ליברמן".

"ליברמן לא מבין שום דבר בכלכלה, וזו חזקה, גם לפיד לא הבין כלום בכלכלה, אפילו בגרות אין לו", אמר ליצמן.

כזכור, אתמול בנאומו במליאה התבטא ליצמן: "אני לא מבין בחתולים, אבל זו פעם ראשונה שאני רואה שכלבים נותנים משהו לחתולים. מי שנושך הוא כלב".

לדברי ח"כ בסיעות החרדיות: "בשיחה שהייתה לנו מאחורי המליאה, לא רק אני, כל הח"כים החרדים שהיו שם התפלאו על ליצמן. הופתענו מהדרך. אנחנו עובדים כאן ימים לילות כדי להוכיח לציבור שהתקציב רע, ליצמן בהתבטאות אחת הרס הכל. במקום שיעסקו בתקציב עוקצים בהתבטאות של ליצמן, פתאום תוקפים אותנו במקום את התקציב הרע".

ח"כ נוסף הוסיף: "ליצמן לא מגיע לדיוני הוועדות, הוא שכח איך נראה חדר ועדה של הכנסת. שיבוא קצת לעבוד בוועדות וילמד איך נלחמים בקואליציה מבלי לגרום שהביקורת תחזור אלינו במקום שתישאר אצל אלו שמציגים את התקציב", סתם עורר פרובוקציה מיותרת במליאה".

כזכור, לאחר ביקורת שנמתחה בקואליציה על דברי ליצמן, בלשכתו תקפו: "כשליברמן קרא להשליך את החרדים על מריצות למזבלה, וכשלפיד כינה את מצביעי הליכוד בגנאי, שכחתם להזדעזע. הפסקנו להתנצל בפני רודפי החרדים והפוגעים בזכויותינו".