אאא

לאחר חקירה סמויה ממושכת, פשטו עשרות בלשים וחוקרים ביחידה המרכזית (ימ"ר) של מחוז מרכז בליווי לוחמי מג"ב ואנשי רשות המיסים על משרדים ומגרש של חברה לניהול ציי רכב באזור גלילות, וכן על בתיהם של גורמי פשיעה בשפלה ובשרון.

במסגרת הפעילות אתמול (שלישי) לפנות בוקר, נתפסו על ידי החוקרים עשרות כלי רכב במגרשי החברה, כאשר למעלה מעשרה רכבי יוקרה נתפסו בבתיהם של גורמי פשיעה ומקורביהם בשפלה ובשרון.

החקירה נפתחה במחלק הכלכלי של הימ"ר בשיתוף אכיפה כלכלית בפרקליטות ויחידת יהלום של רשות המסים, לאחר שעלה במספר חקירות חשד, לפיו גורמי פשיעה עושים שימוש ברכבי החברה בכדי להימנע מפעולות של תקיפה כלכלית נגדם, חילוט או דיווח לרשויות המס.

על פי החשד הנחקר, גורמי הפשיעה נוהגים "לקנות" את הרכב בתשלומים רבים, כאשר לאורך כל תקופת התשלום הרכב נשאר רשום על חברת ניהול ציי הרכב. עוד עלה חשד כי החברה מתפקדת כמעין "בנק" פיראטי ובו 'חשבונות' של גורמי פשיעה המשמשים להפקדת כספים, העברות ופעולות פיננסיות שונות המתקיימות בסתר ללא כל פיקוח או הסדרה.

על פי החשד, היקף העבירות המיוחס לחברה נאמד בכחצי מיליארד שקלים.

במסגרת החקירה הגלויה עוכבו לחקירה מספר מעורבים, בינהם בעלי החברה תושבי סביון והרצליה בחשד לעבירות של הלבנת הון ומתן אשראי ללא רישיון.