אאא

חבר הכנסת יואב קיש מהליכוד פנה היום (שלישי) למנכ"ל משרד החוץ אלון אושפיז במכתב רשמי בו טען כי בניגוד לנהלים ולמסורת, במשרד החוץ מונעים פגישות של יו"ר האופוזיציה בנימין נתניהו עם מבקרים בישראל כמו פוליטיקאים אמריקאים שערכו ביקורים רשמיים בארץ.

במכתבו הוא מלין כי משרד החוץ "בניגוד לנוהג המקובל כבר עשרות שנים, נמנע מלתאם פגישות בין חברי הסנאט ובית הנבחרים האמריקני שביקרו בישראל לבין ראש האופוזיציה".

קיש הוסיף כי הוא מקווה כי "מדובר באי-הבנה בלבד, ולא בשינוי מדיניות מסיבות פוליטיות", וביקש "להשיב את הנוהל" קיש הוסיף כי "אנו מבקשים למנות איש קשר קבוע במשרד החוץ אשר יעמוד בקשר עם לשכת יו"ר האופוזיציה לשם תיאום הפגישות" לסיום כתב כי הוא ושאר חברי הכנסת "מקווים כי טובת ישראל וחיזוק מעמדה הבין-לאומי יעמדו לנגדך עיניך".

על המכתב היו חתומים חברי כנסת נוספים ממפלגת הליכוד. במשרד החוץ הגיבו וטענו כי חברי המשלחות הם אלו שלא רצו בפגישות.

בתגובה רשמית מלשכת שר החוץ נמסר: "מדובר כמובן בנוהל רב שנים שאכן יו"ר האופוזיציה רשאי להיפגש עם משלחות מדיניות שמגיעות ארצה. כך היה גם בזמן כהונתו של לפיד כיו"ר אופוזיציה. לצערנו לאחר שבדקנו שוב, המשלחות כלל לא הביעו עניין לפגישה עם יו"ר האופוזיציה נתניהו ולכן גם לא נדרשנו לתאם פגישה שכזו".

יואב קיש בתגובה למשרד החוץ: "‏שקרנים. בניגוד לנאמר ידוע לי שהם פעלו למדר פגישות עם יו"ר האופוזיציה. שנים רבות הפגישות האלו נקבעו כנוהג וללא בקשה מראש. נוהג זה מופר ולפי לפיד ברור שיש כוונה פוליטית".