אאא

יממה לאחר אסון מירון הנורא, העסקן אהרל'ה יקטר התארח באולפני החדשות וחשף לא מעט מחדלים של הרשויות לאורך השנים. השבוע, לאחר המלצות הביניים של ועדת החקירה הממלכתית לאסון מירון - יקטר נשמע לא מרוצה מעבודת הוועדה ותוקף בחריפות את חבריה. צפו בריאיון המלא.

קטע מהריאיון

ועדת החקירה: "זוועת עולם, לוקחים אנשים חילונים, שלושה אנשים חילוניים - ועדת חקירה, שינהלו אירוע דתי. הם צועקים: 'אין אוכל!' מה זה אין אוכל? זה סעודת הילולא".

בוועדה יושב גם הרב מרדכי קרליץ

"בא לא ניכנס לאם הוא דתי... הוא היה בוועדת כינרת, הוא לא מייצג את הציבור החרדי, בא, אנחנו נתחיל... הוא יושב ליד אישה. אני פותח ישר, הוא יושב ליד אישה, אין שום היתר לשבת ליד אישה".

אהרל'ה יקטר בריאיון לישי כהן
אהרל'ה יקטר בריאיון לישי כהן
הגדלה

לדבריו: "הם מטייחים את הכול, לא יכול להיות שאישה חילונית ואלוף חילוני - ואני לא יכנס עכשיו לשאלה אם בצבא תחת פיקודו נהרגו חיילים או לא נהרגו חיילים .

אחרי אסון מירון ישבת כאן באולפן וצעקת שצריך לחקור, שהתרעת ולא הקשיבו לך, הנה מגיעה ועדה ועושה עבודה די מקצועית - לפחות בעיניים שלי כמי שעוקב אחריה, ואתה אומר למה יש ועדה? מה רצית שכן יהיה?

"אני לא אומר למה יש ועדה, הועדה תחקור את אסון מירון, עכשיו, הועדה נותנת מסקנות שיכולים להיכנס לציון בכל רגע נתון מאתיים איש, זאת אומרת אלף מאתיים איש יכנסו בשעה לציון בל"ג בעומר שזה אומר - כפול 24 - בסביבות 26-27 אלף איש יוכלו להיכנס למערה".

"אני אסביר לך מה הבעיה, עכשיו ועדת מירון נעה מסביב למרפסת הכוהנים אם זה בטיחותי, כמה אנשים עומדים עליה וכמה אנשים לא עומדים עליה".

זה לא דבר שצריך לבדוק אותו? אני כהן שנמצא במרפסת, אני רוצה להיות במרפסת כשאני יודע שאנשי מקצוע אמרו שהיא בטוחה

"אז בשביל זה אני עומד פה ואני אומר, ועדת מירון קיבלו חלקים וכוח רב, עכשיו, המטרה שלהם הייתה צריכה להיות שלבוא ולומר אנחנו מורידים את החסמים של בית משפט שלא נותן לבנות".

צפו בריאיון המלא