אאא

ילד נהרג בסמוך לכניסת שבת בתאונת דרכים קטלנית בכביש 465 בסמוך לצומת עופרים, הוריו של הילד ואחותו פונו לבית החולים כשמצבם מוגדר קריטי וקשה. בתאונה נהרגו שני צעירים נוספים, אחמד סאלם וזיאד אבראהים שלש.

במסגרת חקירת נסיבות התאונה ומאיסוף ממצאים ראשוניים בשטח על ידי בוחני התנועה של מחוז ש"י עלה כי הרכב הפלסטיני שהגיע מכיוון כללי שוקבא, מדרום לצפון ביצע ככל הנראה פרסה בקו הפרדה רצוף, רכב ישראלי שהגיע מהנתיב הנגדי ונסע לכיוון כללי מודיעין עילית התנגש בדופן של הרכב הפלסטיני שביצע פרסה.

עוד עולה מהחקירה כי מבדיקת הרכב הפלסטיני מדובר ברכב "משטובה"- רכב שהורד לפירוק ואסור בשימוש.

רב פקד גליל אליהו, קצין בוחני התנועה של מחוז ש"י ציין: "מיד עם קבלת הדיווח על התאונה הגענו למקום והתחלנו לבצע פעולות לאיסוף ממצאים ראשוניים ולברור נסיבות התאונה".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

מנהל מרחב ירקון במד"א, דורי חיים, סיפר: "מדובר בתאונת דרכים קשה מאוד עם מעורבות רכב ישראלי ופלשתינאי. הצוותים הגדולים של מד"א וכוחות הרפואה של צה"ל שהגיעו למקום החלו מיד בבדיקות רפואית לפצועים שהיו לכודים ברכבים. 2 פצועים הפלשתינאים היו מחוסרי הכרה, ללא דופק וללא נשימה ולאחר בדיקות רופא צבאי קבע את מותם".

דורי סיפר על הרכב בו היו בני המשפחה החרדית: "מהרכב השני חילצנו בסיוע כוחות הכיבוי 4 פצועים, ילד כבן 6 היה ללא סימני חיים ולאחר בדיקות רפואיות בשטח נקבע מותו. ילדה כבת 9 שהייתה מחוסרת הכרה סבלה מפגיעה אנושה, היא הייתה ללא דופק וללא נשימה ולאחר פעולות החייאה ממושכות היא פונתה לבית חולים בלינסון כשמצבה קריטי".

זירת התאונה (דוברות המשטרה)
זירת התאונה (דוברות המשטרה)
הגדלה

באשר להורים סיפר מנהל המרחב: "הם היו באורח קשה מאוד היו בהכרה מעורפלת, העברנו אותם לניידות לטיפול נמרץ ופינינו אותם במצב קשה מאוד לבתי החולים שיבא בתל השומר ובלינסון".