אאא

משפחת שטרית, שבנם ניסים ז"ל נרצח - לפי כתב האישום שהוגש בסוף השבוע - לפני יותר משלושים וחמש שנה בידי אנשי משמרת הצניעות של קהילת 'שובו בנים', אומרת היום (ראשון) כי ישנם עוד רבים שנעדרים מכתבי האישום ושלא ינוחו או ישקטו עד שיביאו גם אותם לדין.

את הדברים מסרו בעקבות התרת פרסום שמו של בנימין זאבי, בנו של השר לשעבר רחבעם זאבי הי"ד, כמי שהואשם ברצח בנם. עוד נדבך ברצח המזעזע של ניסים ז"ל, שהיה רק בן 16, נחשף היום", הגיבו במשפחה.

הם הוסיפו: "הימים האלה קשים לנו מאוד ואנחנו כואבים עד עמקי נשמתנו. לפני 35 שנים, רוצחים נתעבים רצחו בישראל נער בן 16 והארץ שקטה. עם הגשת כתבי האישום והתחלת חשיפת שמותיהם של הרוצחים, הארץ צריכה לרעוד".

משפחת שטרית טוענת כי "יש עוד רבים, רבים שנעדרים מכתבי האישום, שנעדרים מהעין הציבורית, שמתהלכים בנינו כאחד האדם, אחרי שרצחו נער בן 16, ולא ננוח ולא נשקוט עד שכולם יבואו לדין".

כזכור, מוקדם יותר היום הותר לפרסום כי בנימין זאבי, בנו של השר המנוח רחבעם (גנדי) זאבי ז"ל, הוא אחד הנאשמים ברצח הנער ניסים שטרית ז"ל. זאבי מואשם שהיה מעורב בחטיפה, ברצח ובקבורה של הנער ניסים שטרית, לפני 30 שנים. במהלך חקירתו משטרה, הוא שתק ולא שיתף פעולה.

ביום שישי הוגשו כתבי אישום כנגד ברוך שרביט, ששמו הותר לפרסום מספר ימים קודם לכן, ובנימין זאבי, בגין רצח הנער ניסים שטרית. בכתב האישום מפורט כי ניסים שטרית נחשד בשנת 1985 על ידי אנשים בקהילת "שובו בנים" כי שמקיים נפגשים אסורים בניגוד לנורמות הדתיות של הקהילה, כאשר צביקה צוקר, חתנו של הרב אליעזר ברלנד, מנהיג הקהילה, ריכז את הפעילות בעניין אנשים שסטו מהנורמות וחרגו מאורחות הצניעות.

לפי כתב האישום, בחודשים האחרונים של שנת 1985, הם החליטו לפתות אותו להגיע לדירה. כאשר הגיע לשם, שרביט התנפל עליו, ויחד עם שניים נוספים הפילו אותו לארץ. זאבי, עמד מעליהם, בצמוד לשטרית, והבטיח שהוא לא יוכל לחמוק מהמכות שהפליאו בו. שרביט והאחרים הכו את שטרית בחלקי גוף שונים ולא הצליח להיחלץ ממכותיהם.

"בשלב זה, הורו הנאשם (זאבי. ח"ג) ושרביט למנוח להיות בשקט פן יעורר את חשדם של השכנים בבניין, והשניים הוציאו אותו מהדירה והכניסו אותו בעל כורחו אל הרכב בו המתין חשוד נוסף, בסמוך לדירה".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

ברכב, כך לפי כתב האישום, נהג חשוד נוסף ובמושב האחורי ישבו זאבי, שטרית - כשראשו מורכן מטה ושרביט. זאבי הנחה את הנהג לנסוע ליער אשתאול בסמוך לקבר דן בן יעקב. כאשר הגיעו לעומק היער והבחינו באנשים נוספים אשר המתינו להם, שזהותם אינה ידועה, הנחה זאבי את הנהג לעצור את הרכב.

זאבי ושרביט משכו את שטרית בכח מהרכב, והורידו אותו ליער כדי להמשיך ולממש את הקשר. עם הוצאתו מהרכב, שטרית נשך את שרביט בצווארו. שרביט, היכה בידיו את שטרית מספר מכות, וכל הנוכחים החלו להכות את שטרית בידיהם במכות חזקות בגופו ובאגרופים בפניו ובפלג גופו העליון, מכות אשר נמשכו מספר דקות, ביודעם כי קיימת אפשרות שהמנוח ימות כתוצאה מהמכות.

לאחר מספר דקות בהן הוכה שטרית באופן נמרץ בראשו ובגופו, הכריז אחד התוקפים כי שטרית מת. זאבי, שרביט והנוספים, איתרו בור ביער, אחד מהם הביא מהרכב כלי ברזל, בו השתמשו כדי להעמיק את הבור, וכולם קברו בו את המנוח וכיסוהו באדמה. לאחר קבורתו, זאבי ושרביט נכנסו לרכב והנהג הסיע אותם לירושלים.

בכתב האישום מיוחס לבנימין זאבי "רצח תוך ביצוע עבירה".

מטעמו של זאבי נמסר כי "מר זאבי מכחיש את החשדות נגדו, עומד על חפותו, ואומר 'לא רצחתי אף אחד, סוף האמת להתגלות'".