אאא

מפקד משמר הגבול, ניצב אמיר כהן נפגש עם הלוחמת רש"ט ש' והלוחם רס"ר ל' שניטרלו את המחבל בפיגוע הדקירה בכיכר בשער שכם, החזיר להם את נשקיהם שנלקחו מהם מיד לאחר האירוע והנחה להחזירם לפעילות מבצעית בשטח.

"פעלתם באירוע במהירות נחישות ומקצועיות ומנעתם מהמחבל להמשיך לפגוע בכם ובאזרחים הרבים שבזירה.
כמו בכל אירוע מהסוג הזה ומתוקף תפקידינו כחיל מקצועי ורציני אנחנו לומדים מכל אירוע", אמר כהן.

"המציאות הביטחונית מחייבת אותנו לדריכות ומוכנות לפעול משגרה לחירום באופן מיידי וללא התראה מוקדמת בדיוק כפי שפעלתם זה נכון לירושלים ולשאר המקומות במדינת ישראל שלוחמי החיל פרוסים יום יום ע״מ להיות חומת המגן של האזרחים", אמר המפקד.

עוד הוסיף ואמר מפקד מג״ב ללוחמים כי "האירוע יכול להגמר אחרת ובזכות הפעילות שלכם אתם מנעתם פגיעה נוספת שלכם או של אזרחים ביצעתם ירי ממוקד תוך עמידה מאובטחת בדיוק כפי שאנו מצפים. עוד אתגרים רבים לפנינו ונמשיך לעמוד על ביטחונם האישי של האזרחים במדינת ישראל".

"המחבל רץ אלינו עם סכין, ירינו; חששנו שהוא קם להמשיך לדקור - ולכן ירינו שוב", כך סיפרו לוחמי מג"ב, לחוקרי המחלקה לחקירות שוטרים אמש (מוצאי שבת), שעות ספורות לאחר חיסול המחבל שפצע בן ישיבה בפיגוע דקירה ליד שער שכם.

הלוחמים סיפרו לחוקרים במהלך החקירה באזהרה במח"ש כי "ראינו קטטה, לא הבנו שזה פיגוע דקירה, ואז המחבל רץ אלינו עם סכין - וירינו; חששנו שהוא קם להמשיך לדקור - ולכן ירינו שוב, חששנו גם שאולי יפעיל מטען, ולכן ירינו שוב כדי להביא לנטרולו הסופי".

"ירינו לעברו אחרי שהוא היה על הרצפה", הסבירו הלוחמים, "כי הוא המשיך לזוז ומבחינתנו הוא יכול היה להוות סכנה, פעלנו לפי הנהלים".

הלוחם הוסיף ואמר כי "עצם החקירה באזהרה פוגעת בו והוא לא מבין למה הוא בכלל נחקר".

המחלקה לחקירות שוטרים צפויה בתוך מספר ימים לסגור את התיק נגד הלוחמים שנחקרו באזהרה אחרי שחיסלו את המחבל בשער שכם בהיעדר אשמה פלילית.