אאא

ח"כ ניר ברקת התארח באולפן 'כיכר השבת' והתייחס לחוק הקרוי על שמו שאושר בכנסת ותקף את חבריו לסיעה שתמכו בחוק: "המלחמות בינינו לא תעזורנה, צריך להתלכד". הריאיון המלא, הערב בתוכנית 'סוגרים שבוע עם ישי כהן'.

החוק מנסה לערוף את ראשך?

"מי שמנסה זה הקואליציה".

אבל עם כמה חברי ליכוד

"אז היו כמה עסקנים ששיתפו עם זה פעולה, אבל המהלך הזה של גדעון סער, בנט ולפיד קודם כל הקואליציה, כי אני מהווה איום עבורם".

אבל מה הקואליציה מעניינת כשמתוך הבית תומכים בחוק הזה?

"היו כמה עסקנים שהצטרפו למהלך הזה, אני לא מתרגש מזה יותר מדי. אין צופה אחד שחושב שמלחמה פנימית בתוך הליכוד מקדמת אותנו לבחירות, ולכן בואו נהיה יותר ממלכתיים. המלחמות בינינו לא תעזורנה – אלא צריך להתלכד וללכת יחד".

אין כאן צדק בהצעת החוק הזו? שיאמרו ח"כים אחרים שמזלנו לא התמזל להיות מיליונרים, ואנחנו לא יכולים לשלם כ"כ הרבה כסף עבור עשייתנו הפוליטית. אין פה משהו הוגן?

"כולם עושים סקרים וכנסים. חלקם עושין את זה על חשבון משלם המסים או ע"ח המפלגה, תרומות ועסקנים – אני עושה את זה מכספי האישי שיצרתי ועשיתי באושר. אני חושב שהרבה יותר נכון וראוי לעשות את זה בדרכי ולא בדרך אחרים".

מבין את אלו שחוששים? גם מתוך הליכוד

"מה זה משנה? ביחד ננצח אותם, מה תעזורנה המלחמות הפנימיות? לאן זה יקדם אותנו? אני מביא ערכים מוספים. כשאני טס לארה"ב למנוע את הקונסוליה הפלסטינית – על חשבוני האישי – אני מקדם את האינטרסים של כל עם ישראל. כשאני מביא את פרופ פורטר מהרווארד אני חושב שהציבור נהנה מזה והליכוד ירוויח מזה".