אאא

הגאון רבי רצון ערוסי, רבה של העיר קריית אונו וחבר מועצת הרבנות הראשית, במתקפה נגד רפורמת הגיור של השר מתן כהנא. לדבריו, הממשלה מכריחה את הרבנים לפסוק שלא כהלכה וכי אין בכוונת הרבנות הראשית לישראל להכיר בגיורים שיבוצעו דרך הרפרומה החדשה. הריאיון המלא, הערב בתוכנית 'סוגרים שבוע עם ישי כהן'.

הרב ערוסי התייחס לרבנים התומכים ברפורמה: "ליבי מצר מאוד על אותם רבנים, אני עדיין מלמד עליהם זכות, יש כמה רבנים חריגים שיש להם השקפת עולם שאני לא מסכים איתה, אבל יש רבנים שבאמת מתמימות הם נופלים בפח הזה כאילו הם באים להציל".

"ההלכה קובעת, כבר מזמן דוד המלך להמעיט בגיור", הדגיש הרב ערוסי והזהיר: "יהיה פיצול, תהיה הכרה אזרחית בגיורים אבל לא הכרה הלכתית. הם יקראו לזה הכרה הלכתית, הרבנות לא תכיר בזה".

זה סוג של מרד בהחלטות הממשלה

"זה לא סוג של מרד. אני לא יכול להורות הלכה שלא כהלכה, אני אפשוט את המדים שלי כרב רק כדי לא לפסוק הלכה שלא כהלכה. הראית שופט שיכול בניגוד למצפונו?".

מכריחים אתכם לפסוק בניגוד להלכה?

"לפי זה כך.. אנחנו בוודאי לא נסכים לדבר הזה".

נגיע לספרי יוחסין?

"נגיע. אני התנגדתי במשך כל השנים להפרדת דת ומדינה, אבל לאור מה שרואה את ההתפתחויות זה יגיע לכך אם נרצה או לא נרצה. ואז מה יקרה? החרדים והסורתיים יישארו יהודיים והשאר יתבוללו".