אאא

שלושה ימים אחרי שניצח בבחירות לנשיאות צרפת והמשיך לכהונה שניה, יצא הנשיא הצרפתי עמנואל מקורן לסייר ברחובות פריז.

אחד מההמונים שהסתודדו ליד מקרן החליט לזרוק עגבניה על ראשו של נשיא צרפת. ברגע האחרון המאבטחים פתחו מטריות להגן עליו.

כזכור, מוקדם יותר השבוע ניצח הנשיא מקרון את מועמדת הימין הקיצוני מארין לה פן בבחירות לנשיאות צרפת שנערכות אחת ל-5 שנים.

בנאום הניצחון אמר הנשיא מקרון כי הוא "רוצה להודות לכל העובדים, האקטיביסטים. כל מי שפעל לתמיכה בי, שהפך את הבחירות האלו לאפשריות".

"אני גם רוצה לומר כי הרבה אנשים הצביעו לי לא כדי לתמוך באידיאולוגיות שלי אלא כדי לחסום את הימין הקיצוני. אני רוצה להודות להם. אני מבין את החובה שמוטלת עליי".

בהמשך נאומו התייחס להפסדה של לה-פן ואמר כי הוא "רוצה להודות לגברת לה פן. אני מבין את אכזבתה". בתגובה לשריקות הבוז מהקהל השיב מקרון: "בלי בוז, אני אהיה הנשיא של כולם".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

"האנשים שהצביעו לימין הקיצוני, אני מבין את הכעס שלהם ואת התסכול שלהם." בהמשך אמר: "היום אתם בוחרים בעתיד טוב שלנו, עתיד טוב לעתידה של אירופה."

עוד אמר כי "יש לנו עוד הרבה מה לעשות. המלחמה באוקראינה מראה שאנחנו בתקופה קשה... אנחנו צריכים להיות זהירים כי המדינה שלנו חייבת להישאר חזקה. אנחנו נדאג שאף אחד לא יישאר בצד. יחד אנחנו נשמור על האחדות שלנו, כדי לשמור על השנים הקרובות שיהיו לא קלות, אבל נוכל לדאוג בשנים הללו לדורות הבאים".

בסיום נאומו אמר כי "כל אחד מאיתנו צריך להיות אחראי, מתחשב... זה מה שהופך את העם הצרפתי לכזה עם מדהים שאני כל כך אוהב. ואני כל כך גאה לשרת את העם הזה שוב".

צפו בתיעוד

  • בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא''ל [email protected].