אאא

יום הזיכרון, הוא יום שעם ישראל זוכר בו את נופליו. אבל, הציבור החרדי לכאורה נראה שקצת פחות זוכר, פחות מתחבר לטקסים, לצפירה. האמנם?!

האם הם לא אחים שלנו? או אולי כי זו פחות הדרך שלנו, לזכור?

>> הכנסו עכשיו וקחו על עצמכם
ספר תהילים או אפילו פרק אחד - לזכרו של אחד הנופלים
 
<<

משה מנס יצא אל הרחוב, פגש את העוברים ושבים ובדק - מה זה יום הזיכרון עבור בני הציבור החרדי? האם כשיש דרך אחרת לזכור, כמו המיזם של 'כיכר השבת' - "מתפללים וזוכרים", הציבור החרדי כן ירצה להיות שותף?

המשתתפים, אמנם חלוקים בדעתם האם לעמוד בצפירה, מרביתם יעמדו כשהם ברחוב - כדי לא לפגוע ברגשות של אחרים, אבל כולם ללא יוצא מן הכלל נענו לאתגר שהציב בפניהם משה מנס.

צפו במשאל המלא

גולשי 'כיכר השבת', מתגייסים ביום זה - בתמיכת וברכת גדולי הרבנים, לומר פרקי תהילים, המוקדשים כל פרק ופרק - לעילוי נשמתם של הקדושים, חללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה הי"ד, פרק לכל חלל או נופל, עם שמם ותמונתם.

אנחנו, השותפים לאבל - בדרך ובאמונה שלנו, פונים לכל אחד ואחת מכם, אזרחי ישראל: הצטרפו אלינו. קחו פרק, שניים, או יותר - למענם של הנופלים, לזכרם ולעילוי נשמתם. 

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

>> הכנסו עכשיו וקחו על עצמכם
ספר תהילים או אפילו פרק אחד - לזכרו של אחד הנופלים 
<<

מיזם "מתפללים וזוכרים" של אתר 'כיכר השבת' יצא לדרך במהלך משבר הקורונה, בשיאו של הפילוג החריף בחברה הישראלית, כאשר הציבור החרדי הפך למרמס בביקורת קשה שהוטחה בו - שלא בצדק, יחד עם הביקורת הקבועה על "החרדים שלא עומדים בצפירה", מנהג שנתפס בעינינו כמנהג של גוים.

המיזם, שנועד לקרב לבבות ולאחד בין כל פלגי החברה הישראלית - מאפשר לכלל המגזרים להתאחד ולזכור את חללי מערכות ישראל בדרכנו היהודית - דרך קריאת פרקי תהילים.

"מתפללים וזוכרים" זכה להצלחה חסרת תקדים, קיבל את ברכתם של גדולי הרבנים וזכה לשיתוף פעולה מצדם של שרים, חברי כנסת, אנשי עסקים ואנשי תרבות חרדים.