אאא

קבלת החלטות יכולה להוות אתגר מעצבן במיוחד. אתם מרגישים שבכל החלטה שתבחרו אתם עלולים להחמיץ הזדמנות להנאה גדולה בהרבה. כיצד תבחרו יעד לנופש הבא שלכם? 'כיכר' כאן בשביל לעשות לכם סדר:

1. השלימו עם ההחמצה: נכון, אתם עלולים לנסוע ליעד ולגלות שהיעד אותו בחרתם התגלה כמאכזב במיוחד, או אפילו לראות שהחמצתם יעד שווה בהרבה במחיר אטרקטיבי. הבינו שיכולת קבלת ההחלטות שלכם מוגבלת - והיו שלמים עם כל החלטה שתקבלו. הבינו שכל בחירה שתבחרו תהיה טובה מההימנעות מבחירה תוך הישארות בבית.

2. מקדו את החיפוש על פי קטגוריות: לכל אדם טעם ייחודי משלו, וכל אחד מחפש למצוא בחופשה דבר אחר. חישבו עם עצמכם מה מעניין אתכם? אתם אוהבים נופים? מתעניינים בתרבויות אחרות? מעדיפים מלון מפואר על פני יעד שווה יותר? מעדיפים אוכל בכשרות מהודרת וללא טרחה במסעדות יהודיות כשרות, או שאתם מוכנים לאכול טונה משימורים עם מצות ותפוחי אדמה? מעדיפים נוף ציורי במדינות העולם השלישי, או שאתם מעדיפים לתייר בחברת אנשים שיכולים לסקרן אתכם? חשוב לכם לראות בניינים אומנותיים ומוזיאונים, או שאתם מעדיפים לפתוח אוהל על חוף ים שומם בצבע טורקיז? השאלות הללו יסייעו לכם להתמקד.

3. מפחדים מהנסיעה? בחרו יעד מוכר - אם עדיין לא נסעתם מספיק, ואתם עדיין חוששים מעט מהנסיעה, כדאי לכם לבחור בבירה אירופאית קלאסית באזור קהילה יהודית, כשכנראה שתרגישו שם בטוחים בהרבה. תמיד תוכלו להיעזר בקהילה, סגנון האנשים ייראה לכם מוכר יותר, תחושת הבדידות פחות תלחיץ אתכם וכשתגיעו לבית הכנסת השכונתי תרגישו בבית. 

4. נופש מאורגן או עצמאי? אחת השאלות הראשונות שתצטרכו לקבל היא אם תעדיפו לשלם יותר ולקבל נופש מאורגן שבו לא תצטרכו לשבת בשקט ולזרום עם התוכנית של מארגן הנופש, או שאתם מעדיפים לשלם פחות, לקבל יותר שליטה על היעדים אליהם תרצו לצאת במהלך החופשה - אך תוך ארגון ואיתור היעדים בכוחות עצמכם.

5. תזרמו עם האינטואיציה - ההחלטה לצאת לנופש אינה גורלית, וכנראה שלא תשפיע על עתידכם אז קחו אותה בפרופורציה. תקבל באהבה בחירה לא מושכלת, ואם בא לכם לראות את פריז - גם אם אין לכם הסבר הגיוני מה מושך אתכם דווקא לשם - תזרמו עם הרצון.