"חכם עיניו בראשו"

"אל תאמרו לא ידעתי"-  5 טעויות נפוצות בעיצוב הבית 

שיפוץ או בניית בית חדש גורר בעקבותיו עלויות יקרות ואנרגיות מרובות בתכנון הבית וקניית המוצרים. כל טעות קטנה כורכת עימה עוגמת נפש. שימו לב להימנע מחמשת הטעויות הנפוצות (עיצוב, בית).

טובה אור | כיכר השבת |
בית בעיצוב מושלם (צילום: שאטרסטוק)

טרנדים ואופנות חולפות

גם אם 'חברה מבינה' אמרה שירוק הוא הצבע הבא. לא כדאי לקנות ספה ירוקה, ארונות ירוקים, ריצוף ירוק. דינם של כל הטרנדים לעבור מן העולם. לא יהיה לכם נחמד להישאר במשך שנים עם הצבע הירוק. אלו פריטים יקרים ויהיה קשה להחליף אותם כל כך מהר. רכשו ריהוט ואביזרים בצבעים קלאסיים ונעימים שלא ימאסו עליכם במהירות. אתם יכולים לרכוש פריטים קטנים, כמו וילון, תמונה, כרית שישקפו את האופנה. פריטים שעלותם נמוכה ולא יקשה עליכם להחליפם.

בית מעוצב בצבע ירוק (צילום: שאטרסטוק)

יופי על פני נוחות ופרקטיקה

לפעמים אנחנו מתלהבים מבית במגזין העיצוב, אבל הוא כלל לא מתאים לבית שלנו ולצרכים שלנו. אל תתפתו לקנות פריטים יפים ואטרקטיביים, אם הם לא מתאימים לכם. לא כל מה שיפה באולם התצוגה רחב הממדים, יראה טוב ויתאים לחלל הבית. חשוב להתאים את גודל ומידות הריהוט לגודל החלל. כמו כן, חשוב שכל המוצרים יהיו שימושיים ונוחים לתחזוקה. הבית הוא לא מוזאון וכמו שהבגד על הדוגמנית לא תמיד יהלום אותנו, כך לא כל פריט מהמם בקטלוג יתאים לביתנו. 

עיצוב מרהיב עין (צילום: שאטרסטוק)

חיסכון באדריכלית

לעיתים אנשים מנסים לחסוך את הכסף של האדריכלית ומנסים להסתדר בכוחות עצמם, אך הם משלמים על זה ביוקר. העבודה נסחבת. קבלת ההחלטות קשה, יש טעויות שעולות ביוקר וחוסר הניסיון עולה בעוגמת הנפש. לכן, מומלץ לשכור שרותי אדריכלית כבר בתחילת העבודה מהתכנון הראשוני.

אדריכל (צילום: שאטרסטוק)

פריטים בעלי טקסטורה אחידה

היזהרו מבחירת פריטים בעלי טקסטורה אחידה: חדר בעל וילון פרחוני, ספה פרחונית, תמונות פרחוניות, וכו', יוצרות מראה קיטשי. מראה אחיד עלול לגרום לכם לברוח מהבית… עם זאת חשוב לבחור פריטים אשר ישתלבו בהרמוניה זה עם זה. רק יש להיזהר מאחידות טקסטורית.

דמיינו את הכיסאות, הקירות והספה בטקסטורה זהה לספה... (צילום: שאטרסטוק)

התעלמות מנושא התאורה

אל תתעלמו  מנושא התאורה. אחד הדברים החשובים ביותר בעיצוב בית הוא תכנון התאורה. תכננו מראש כיצד לנצל את החלונות ואור היום בבית ואת גופי התאורה, הגלויים והנסתרים, בצורה הטובה ביותר. התאימו את התאורה לשימוש העתידי של החדר. למשל, רובם יעדיפו אור לבן בוהק בחדר העבודה. מומלץ להתייעץ בנושא עם יועץ תאורה. 

תאורה באמבטיה (צילום: שאטרסטוק)
תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

Mame לאישה הדתית