ישראל במלחמהישראל במלחמה
האמא המופלאה

עשרת התפקידים המובילים שרק אמא יודעת לבצע בבית

בריקוד הסבוך של הביתיות, אמהות הן הגיבורות הבלתי מוזכרות שמלהטטות עם שפע של תפקידים בכישרון מופלא. בעוד שבני הבית עשויים להתפאר במגוון רחב של כישרונות, ישנן משימות מסוימות שרק אמא שולטת בהן. בואו נצא למסע קליל בין עשרת התפקידים המובילים שרק אמא באמת יודעת לבצע בבית (נשים, בית).

טובה אור | כיכר השבת |
מי ירוקן את שקית האשפה, אם לא- אמא? (צילום: שאטרסטוק)

מאספת בקבוקי השמפו הריקים

תהיתם פעם איך בקבוק השמפו הריק נעלם באורח קסם מהמדף בחדר האמבטיה? כנראה רק אמא חדת מבט לאבחן האם הבקבוק מלא או ריק. כנראה רק אמא היא המאסטר הבלתי מעורער של אמנות הסילוק הדיסקרטי. עם כישורים כמו של אמא חדר האמבטיה נראה נקי ומבטיח עבור המתרחץ התמים הבא.

מחליפת שקיות האשפה

ריקון שקית האשפה אולי נראה כמו משימה קלה, אבל עד שאמא לא תפנה אותה. האשפה תגבה ותגבה ואף תגלוש מעבר לפח. כי רק אמא יודעת לשלוף את השקית מהפח, לאסוף את שאריות האשפה שנשרו בגלל אי אילו ילדים עצלנים, לקשור את השקית במומחיות ולשים שקית חדשה במקומה. פן יבוא בן בית מוגבל ראייה ויזרוק משהו לפח מבלי לוודא, אם מונח שם שקית או לאו.

מרוממת המגבות

מגבות שנפלו הן כמו קריאות שקטות לעזרה, ומי טוב יותר להקשיב לקריאתן מאשר אמא? בעין חדה ורפלקסים מהירי ברק, היא חודרת פנימה כדי לחלץ את המגבת הנטושה, ומחזירה אותה למקומה הראוי בהרף עין. זה כישרון אילוף מגבות שרק לה יש. אף אחד אחר מבני הבית לא שומע את צעקתן האילמת.

מאסטרו כביסה

מיון, כביסה, ייבוש, קיפול - תהליך הכביסה הוא סימפוניה של ביתיות, ואמא היא המנצחת. חמושה בשיקויים להסרת כתמים ותחושה מולדת של טיפול בבד, היא מתזמרת יצירת מופת של כביסה המשאירה בגדים נקיים וריחניים כאילו יצאו זה עתה מבית החרושת. היא ורק היא מנצחת על המלאכה.

שוטפת כלים מוסמכת

בני הבית מוציאים כפית אחר כפית מהמגירה. צלחת אחר צלחת. הם אינם מבחינים בערמת הכלים הגובהת בכיור ואינם 'יודעים' כיצד לטפל בהם. רק כשנגמרים הכלים במגירה הם נזכרים לצעוק במצוקה: "נגמרו הכפיות בבית?" אזי ניגשת אמא- מוסמכת שטיפת הכלים. חמושה בספוג ובסבון כלים, היא מתמודדת עם מגדל הכלים המלוכלכים בנחישות של גיבור על. התוצאה?- צלחות נוצצות, כוסות ללא רבב ומטבח שנוצץ בעקבותיה. רק היא 'יודעת' לנצח על המלאכה.

קוסמת סיפור לפני השינה

כשזה מגיע לסיפורים לפני השינה, אמא היא האלופה הבלתי מעורערת. חמושה ברפרטואר של קולות וביכולת מוזרה להפוך אפילו את הסיפור השגרתי ביותר להרפתקה מרגשת, היא הופכת את שעת השינה למסע קסום שמשאיר את הילדים הקטנים עם חלומות מרתקים על מסע לארצות רחוקות.

אומנית החפצים האבודים

מפתחות שלא במקומם, גרביים שנעלמו, צעצועים נעלמים - אל תפחדו! לאמא יש חוש מולד לאיתור חפצים אבודים. עם חוש שישי שמתחרה בזה של כלב דם, היא חודרת פנימה כדי להציל חפצים אבודים מציפורני הנשייה.

מעצבת פנים

הממלכה הכאוטית של הארונות רועדת מהמחשבה על יכולתה הארגונית של אמא. עם מגע שמתחרה בזה של מעצבת פנים מוסמכת, היא מסדרת ומארגנת בדיוק כירורגי, ויוצרת מרחב מחיה המשדר שלווה.

מודדת טמפרטורה

בין אם מדובר בהתאמת התרמוסטט, מציאת השמיכה המושלמת או חלוקת עצות מומחה להתלבשות למזג האוויר, אמא היא השליט העליון של בקרת האקלים הביתית. היכולת שלה ליצור את אזור הטמפרטורה האידיאלי היא לא פחות משליטה מטאורולוגית.

אחות רחמנית

עם יכולות החבישה המיוחדות של אמא והפלסטרים המיוחדים של אמא, כל שריטה אמיתית ודמיונית הופכת לחגיגה של שמחה והתרגשות. רק אמא יודעת להניח את הפלסטר בדיוק במקום הנכון, תוך הוספת נשיקה לריפוי מהיר וקל.

אם כן, בשטיח הגדול של חיי המשפחה, אימהות טוות חוטים של אהבה, אכפתיות ומומחיות שאין שני לה באמנות הבית. מבקבוקי שמפו נעלמים ועד לתזמור סימפוניות כביסה, המשימות היומיומיות הללו הן מעשי העל ההירואיים שהופכים את אמא לאלופה הבלתי מעורערת של משק הבית. אז הנה לאמהות, מולטי המשימות הקסומות ש'יודעות' להפוך את הרגיל ליוצא דופן.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

Mame לאישה הדתית