רפורמת הנקיון עולה שלב

לראשונה חברות חיצוניות אחראיות על ניקיון שכונות מוגדרות בי-ם

רפורמת הניקיון של משה ליאון עולה שלב. בשיתוף העובדים ובהסכמת ההסתדרות יעוסקו גם חברות חיצוניות אשר יהיו אחראיות על ניקיונם של שכונות מוגדרות בעיר (חדשות מקומיות, מקודם)

אילוסטרציה (צילום: פלאש90)

ראש העיר, משה ליאון: "אנו מתקדמים בשלב משמעותי מאד ברפורמת הניקיון עליה הכרזתי טרום בחירתי – הרחבת המערך לניקיון העיר. החזות הסביבתית בה אנו חיים ואיכות החיים בעיר הם גורמים מרכזיים להתקדמות בכל המרחבים – חברתי, כלכלי, סוציו-אקונומי, ותעסוקתי. אני סבור שעיר מטופחת ונקייה תמשוך אליה תושבים חזקים, עסקים מצליחים, מיזמים מתפתחים ובכך יביאו לפיתוח כלכלי ותעסוקי. הכל בשיתוף העובדים וההסתדרות, בהסכמה ובהבנת הצורך. אני מבקש להודות לידידי דני בונפיל, יו'ר ההסתדרות בירושלים, על ההירתמות, הבנת הצורך והמימוש המשותף".

ראש העיר, משה ליאון, ויו'ר ההסתדרות בירושלים, דני בונפיל, הסכימו כי ביצוע יסודי של רפורמת הניקיון בעיר מצריך צרוף של חברות חיצוניות נוספות למשימה. הדבר לא בא על חשבון העובדים, לא במקום רוב העובדים הקבועים, אלא בנוסף אליהם.

חלק מהעובדים ביקש להצטרף לתוכנית הפרישה מרצון המתנהלת בעת זו ומיוחדת עבורם, וחלקם, הארעיים, יוכלו להיות מועסקים בחברות שיזכו במכרז למימוש רפורמת הניקיון.

שלב מהותי זה מצטרף לפרויקט פינוי האשפה במוצאי שבת, אשר קוצר שבחים רבים מאד, ועתיד להתרחב לכל רחבי העיר.

פינוי האשפה במוצאי שבת מקל משמעותית על הפינוי בימי ראשון בבוקר, מקל משמעותית על הגודש בתחבורה בתוך השכונות, מוריד משמעותית את התלונות מצד התושבים ותורם באופן מהותי לניקיון ואיכות החיים בעיר.

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "רפורמת הניקיון בירושלים כוללת מספר מרכיבי מפתח – פינוי אשפה תכליתי ויעיל בכל רחבי העיר, ובכלל זה במוצאי שבת; הוספת חברות ניקיון ברחובות העיר ובשכונותיה; פריסת שירותים ציבוריים נוספים ברחבי העיר ושמירה יסודית על ניקיונם; קביעת ימים מוגדרים לפינו גזם ואשפה מיוחדת; פינוי רכבים נטושים ברחבי העיר ובכך פינוי מקומות חנייה נוספים; שדרוג רחובות; ניקיון חיצוני של מבנים היסטוריים ושימורם, ואכיפה. נמשיך לעשות כל מאמץ למען רווחת התושבים, ניקיון העיר ואיכות החיים שלנו. אני פה – בשבילכם!"

יו״ר ההסתדרות במרחב ירושלים דני בונפיל: ״אנו מבינים לעומק את הצורך בניקיון העיר ואת ההכרח לשפר את איכות החיים של התושבים. רפורמת הניקיון נעשית בשיתוף פעולה עם ההסתדרות ובשיתוף העובדים. במסגרת הרפורמה גובשה תכנית פרישה מרצון לעובדים ותיקים באגף, כמו כן, יופרשו מהעירייה עובדים בלתי יעילים וככל שיהיה בכך צורך, יופרשו גם עובדים ארעיים. חברות הניקיון שיתגברו את עבודת האגף יעסקו בטיאוט הידני ואני סמוך ובטוח שהשינוי בחזות פני העיר יורגש במהרה. אני מבקש להדגיש כי במסגרת התכנית לא יפוטרו עובדים קבועים, למעט עובדים בלתי יעילים. אני מבקש לשלוח מסר לעובדי האגף אשר מבצעים עבודתם בנאמנות ובמסירות, כי שערה משערות ראשם לא תיפגע״.

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות