ישראל במלחמהישראל במלחמה
פרשת כי תבוא

פינתו של הרב יעקב גלויברמן: אֵין רַע יוֹרֵד מִלְּמַעְלָה - הַכֹּל לְטוֹבָה

אנחנו חווים לעתים קשיים ומצבים בלתי נעימים שנראים לנו כרע גמור, אולם למעשה, אין אנו יודעים את הכוונה האלוקית הטמונה בכך. לכן, עלינו להסתכל על הדברים בצורה חיובית (יהדות)

הרב יעקב גלויברמן | כיכר השבת |

פשת 'כִּי תָבוֹא' נקראת תמיד בחודש אלול, החודש האחרון בחדשי השנה. בפרשת מופיעות 14 ברכות ו-98 קללות, בכדי שיקויים בנו "תכלה שנה וקללותיה".

קללה היא אמנם דבר רע, אך לפעמים היא יכולה להפוך את התוצאה הסופית ולחשוף את הטוב הטמון בתוך הרע.

לדוגמא: מסופר בתלמוד על רבי עקיבא שיצא למסע של מספר ימים עם חמור, תרנגול שישמשו ליקיצה בבקרים ונר להאיר לו את חשכת הליל. לפנות ערב הגיע רבי עקיבא לכפר קטן, תושבי הכפר לא הכניסו אותו לביתם, כך שהוא נאלץ לשהות ביער בחושך, בעודו מדליק את הנר בכדי ללמוד, הגיח לפתע אריה וטרף את החמור.

בהמשך, הרוח שנשבה כיבתה את הנר, וגם התרנגול שהיה לו בכדי שיעורר אותו לתפילת בוקר נטרף אף הוא בידי חתול. רבי עקיבא נקלע לצרה, אולם הוא לא התייאש אלא התחזק באמונתו ואמר: "כל מה שאלוקים עושה – לטובה הוא עושה".

בדיוק באותו לילה הגיעה כנופיית שודדים לאותו כפר שפשטו על בתי התושבים ופגעו בהם ללא רחם, ואילו רבי עקיבא ששכב במקום צדדי וחשוך ניצל.כעת ראה רבי עקיבא במו עיניו שאכן הכול לטובה.

לו היה מתקבל ללון באחד מבתי הכפר, או אילו החמור והתרנגול היו משמיעים את קולם, או שהנר היה מאיר את מקום מושבו – השודדים היו מצליחים לתפוס גם אותו.

גם אנחנו חווים לעתים קשיים ומצבים בלתי נעימים שנראים לנו כרע גמור, אולם למעשה, אין אנו יודעים את הכוונה האלוקית הטמונה בכך.

לכן, עלינו להסתכל על הדברים בצורה חיובית ולדעת שאלוקים מסובב את המעשים בחיינו לטובתנו. הכל באמת לטובה.

יהי רצון שאכן תקויים  בנו הברכה: "תכלה שנה וקללותיה - תחל שנה וברכותיה", 

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר