כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה

הרב דב קוק: "ייתכן שראש השנה הקרוב הוא האחרון"

הגאון הרב דב קוק התבטא בחריפות על אנטנה שהוצבה ליד ביתו וטען כי זו רציחה והוסיף כי "ראש השנה הקרוב הוא מאוד גורלי, יכול להיות שהוא ראש השנה האחרון בעולם" (יהדות)

ישי כהן | כיכר השבת |
(צילום: באדיבות המצלם. צילום מסך - יוטיוב )

הגאון הרב דב קוק, מחשובי רבני העיר טבריה, התייחס הבוקר (שני) לאנטנה שהוקמה בסמוך לביתו, ולדבריו גורמת לרצח של אנשים. במהלך דבריו אמר כי ייתכן וראש השנה הקרוב הוא ראש השנה האחרון

"אנחנו רוצים שוב להתריע, המצב הוא חמור מאוד בעניין האנטנות שיש, אנטנות זה נקרא שאדם רוצח בידיים ממש - הוא שולח לבתי חולים ובתי קברות בפועל. זה טירוף הדעת שלא מטפלים בזה, זה רציחה עצמית, שנאת ישראל", אמר הרב קוק.

הגר"ד קוק הפתיע ואמר: "אני מצד עצמי רוצה לעזוב את טבריה, אני מאוד רוצה, ולעבור למקום שיש אוויר שעדיין החומר הרעיל הזה לא הגיע לשם. אני לא עובר כי יש פה בית כנסת, יש פה פעילות ולנו קשה לעבור, אבל הסיבה היא כן לעבור. אני אישית כן רוצה לעבור מטבריה, זה ממש רציחה בידיים אכזרית, זה לא מובן".

הגר"ד קוק פנה ואמר: "מי שיכול לעשות משהו, אנשי שלטון שיכולים.. איך אפשר לשתוק? שהם דנים עצמם לרוצחים".

הרב קוק אמר בסיום דבריו משפט שנחשב כאמירה משמעותית מבחינת חסידיו: "ראש השנה מתקרב ולא עושה את זה והוא יכול למחות בוודאי שהוא ייתן את הדין הזה".

"ראש השנה הזאת הוא מאוד מאוד גורלי, יכול להיות שהוא ראש השנה האחרון בעולם, הוא מאוד מאוד גורלי, הוא משמעותי ביותר, יכול להיות שזה נראה שזה האחרון בעולם", הוסיף הרב קוק והפתיע את חסידיו.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר