כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
הטילים בעיראק

איראן מודה במטח הטילים ומאיימת על ישראל

אחרי המתקפה על הקונסוליה האמריקאית בעיראק, במשמרות המהפכה של איראן לוקחים אחריות, טוענים כי מדובר בבסיס השייך למוסד, ומאיימים על ישראל (אקטואליה, בעולם הערבי)

ציקי ברנדוין | כיכר השבת |
תיעוד התקיפה (צילום: 27א)

במשמרות המהפכה של איראן מודים היום (ראשון) כי הם אלו שביצעו את המתקפה הלילה על הקונסוליה האמריקאית באיראן. לטענתם, מדובר בבסיס של המוסד הישראלי.

במשמרות המהפכה טוענים כי המתקפה באה על רקע תקיפות ישראליות. הם הוסיפו ואיימו כי "במקרה שישראל תחליט לתקוף שוב, תהיה תגובה קשה והרסנית".

כזכור, כוחות הביטחון הכורדיים הודיעו כי במהלך הלילה שוגרו 12 טילים בליסטיים מאיראן לעבר הקונסוליה האמריקנית בארביל, בירת החבל הכורדי. גורם בארה"ב אישר את הפרטים והוסיף כי לא ברור היכן נחתו הטילים וכי לא היו נפגעים באירוע החריג. ממחלקת המדינה האמריקנית נמסר כי "מדובר במתקפה שערורייתית". באיראן טענו כי יעד התקיפה היה בסיס סודי של המוסד הישראלי.

ראש ממשלת כורדיסטן, מסור ברזאני, אמר בתגובה לשיגורים: "אנו מגנים את מתקפת הטרור הזו שבוצעה נגד כמה מגזרים בארביל, ואנו קוראים לתושבים להישאר רגועים".

ערוץ הטלויזייה הסעודי "אל-חדת'" דיווח לאחר השיגורים כי מדובר בנקמה של איראן להרג שני קציני משמרות המהפכה בתקיפה שיוחסה לישראל בדמשק בשבוע שעבר.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר