יעילות דיגיטלית

"סירי" הצילה את חייו של רוכב אופניים פצוע

אנדרו צ'ו התמוטט בביתו לאחר התפוצצות וורידים בעמוד השידרה וגופו השתתק מהצוואר ולמטה, באמצעות תוכנת הסירי הוא הזעיק עזרה, נותח וחייו ניצלו (סלולר ואפליקציות)

בני סולומון | כיכר השבת |
(צילום: אפל)

באפל מתגאים שוב בטכנולוגיית ה"סירי" המזכירה הדיגיטלית של אפל, שמגיעה באופן מובנה במכשירים של החברה, פועלת כמעין עוזרת אישית על בסיס פקודות קוליות, וככזו מתפקדת היטב במצבי חירום.

אנדרו צ'ו, רוכב אופניים מקצועי, הצליח להזעיק אמבולנס בכוחות עצמו על ידי התוכנה כאשר התמוטט לפתע בביתו וחווה שיתוק מהצוואר ולמטה.

בשארית כוחותיו הצליח צ'ו להגיע אל הטלפון הנייד שלו - וכשהוא משתמש רק בסנטר ובקולו - ביקש מסירי לחייג למוקד החירום 911. צ'ו הובהל באופן מיידי לניתוח כירורגי, במהלכו התברר כי התפוצצו אצלו וורידים באזור חוליות C3 ו-C4 בעמוד השדרה, מה שהוביל לשיתוק. הניתוח הציל את חייו.

זו לא הפעם הראשונה שבה "סירי" מתגלה לא רק כעוזרת אישית בעלת יכולת ביצוע פקודות בסיסיות כמו חיפוש מידע או איתור אנשי קשר אלא גם כיכולה להציל חיים. רק לפני מספר חודשים באוסטרליה, הצילה סירי את חייה של פעוטה שהפסיקה לנשום בפתאומיות, בשנת 2015 היא הצילה את חייו של אדם מטנסי שנלכד תחת משאית, ובמקרה אחר הצליחה ילדה קטנה להזעיק את שירותי החירום לאחר שאמה התעלפה ונחבטה בראשה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר