ישראל במלחמהישראל במלחמה
הורדתם את האפליקציה? מחקו מיד

אפליקציית ריגול התגלתה בחנות האפליקציות של גוגל

חוקרים של חברת אבטחת המידע ESET גילו אפליקציה בעלת נוזקה שמסוגלת לרגל אחרי המשתמשים בטלפון | בנוסף, תפקידה היה לגנוב את קבצי המשתמשים (דיגיטל) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
רוגלה. (shutterstock)

באפליקציה “iRecorder - Screen Recorder” שהייתה זמינה עד כה להורדה בחנות האפליקציות של גוגל, התגלתה נוזקה מסוג סוס טרויאני שמטרתה לרגל אחרי המשתמשים על ידי הקלטה של סביבתם. האפליקציה שתפקידה היה להקליט את המסך בלבד, בפועל הקליטה גם את הסביבה של הטלפון ובכך ריגלה אחרי המשתמש.

לפי חברת ESET שבדקה את התוכנה, היה טמון ווירוס נוסף שמטרתו לגנוב קבצים מן הטלפון של המשתמש, לאחר מכן הקבצים הגנובים נשלחים לשרת פנימי של התוקפים.

תהליך גניבת הקבצים התרחש בעת שהאפליקציה ביצעה "סריקה" של קבצים בטלפון בעלי סיומת מסוימת, ומשקבצים כאלה הופיעו, הנוזקה ביצעה העלאה של אותם קבצים גם כן לשרת השייך לתוקפים.

ESET החברה שגילתה את הוירוס (shutterstock)

חשוב לציין, כי גם מי שהתקין את האפליקציה, לא בהכרח נחשף לווירוס שכן רק משתמשים שהעלו את הגרסה המוקדמת (קודמת ל-1.3.8) הכניסו את המכשיר לסיכון מפני הרוגלה.

בעקבות הדיווח, הוסרה האפליקציה מחנות האפליקציות של גוגל פליי, אם בכל זאת התקנתם את האפליקציה בעבר, הסירו את ההרשאות ומחקו אותה מיד.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר