ישראל במלחמהישראל במלחמה
355 חולים בספינה

"ספינת הקורונה" ביפן: שני ישראלים נדבקו; מצבם קל

שני ישראלים מתוך ה-15 שנמצאים על "ספינת הקורונה" ביפן נדבקו בנגיף הקטלני והם הורדו לצורך קבלת טיפול רפואי. מצבם כפי הנראה - קל. בספינה התגלו עד כה 355 חולים בנגיף (עולם)

דניאל הרץ | כיכר השבת |
ספינת הדיימונד פרינסס (צילום: שאטרסטוק)

משרד הבריאות הודיע כי הרשויות ביפן דיווחו הבוקר (ראשון), כי שני ישראלים בספינה "דיימונד פרינסס" שעוגנת ביפן נמצאו חיוביים בבדיקה ל'נגיף הקורונה'. על פי הדיווח, מצבם בחסדי השם קל. מספר נוסעים עדיין בתהליך בדיקה.

משרד הבריאות נמצא בקשר ישיר עם הרשויות ביפן, ארגון הבריאות העולמי ושאר הגורמים הרלוונטיים.

הישראלים שנמצאו חולים בנגיף הועברו לבית חולים ביפן, וישראל תשלח רופא מומחה שיעמוד בקשר ישיר עם הגורמים הרלוונטיים ביפן וילווה אותם בהליך הרפואי.

לגבי יתר הישראלים על הספינה, ככל שלא יימצאו חיוביים לנגיף, המשרד בקשר עם חברות הביטוח על מנת לבדוק את האפשרות להחזרתם ארצה בטיסה ייעודית ישירה באמצעות חברות הביטוח בהן הם מבוטחים. עם שובם הם ייכנסו לבידוד ומעקב רפואי.

ממשרד החוץ נמסר, כי השר ישראל כץ מנסה לשכנע את היפנים לאפשר לכל הישראלים שעל האונייה לרדת ממנה ולהעביר אותם לבידוד בישראל, וזאת בשיתוף משרד הבריאות. יש ניסיונות לתאם שיחה בין כץ לשר החוץ היפני.

הספינה שתקועה כבר יותר מעשרה ימים ביוקוהמה שביפן כונתה "ספינת הקורונה" לאחר ש-355 בני אדם עליה חלו בנגיף. על הספינה נמצאים כ-3,700 נוסעים ואנשי צוות, בהם 15 ישראלים. החולים מועברים לבתי חולים ביפן, ושאר הנוסעים נמצאים בבידוד על הספינה.

במהלך הלילה עלה מניין המתים הרשמי כתוצאה מנגיף הקורונה בסין ל-1,665, לאחר שהרשויות הסיניות הודיעו כי 142 חולים מתו ביממה האחרונה במדינה. ביממה האחרונה אושרו 2,009 מקרים חדשים של הידבקות בנגיף, ובסך הכל נדבקו בו עד כה 68,500 בני אדם ברחבי סין.

מחוץ לסין מתו עד כה שלושה בני אדם שנדבקו בנגיף, ואדם נוסף מת בהונג קונג. אתמול הודיע משרד הבריאות הצרפתי כי תייר סיני שנדבק בנגיף מת במדינה. ברחבי העולם נדבקו בנגיף עד כה יותר מ-69 אלף בני אדם.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר