אבל בציונות הדתית

כשנה אחרי בעלה: הלכה לעולמה הרבנית ד"ר שרה דרוקמן

שנה וקצת לאחר פטירת בעלה שהיה זקן רבני הציונות הדתית, הבוקר מגיעה הבשורה המרה על לכתה של הרבנית והרופאה שרה דרוקמן ע"ה | ההלוויה תצא היום ממרכז שפירא (דיין האמת)

קובי אטינגר | כיכר השבת |
הרבנת שרה דרוקמן ע"ה (צילום: מארק ישראל סלם, פול/פלאש 90)

קצת יותר משנה אחרי פטירת בעלה, זקן רבני הציונות הדתית, הרב חיים דרוקמן ז"ל, הלכה היום (שלישי) לעולמה רעייתו, הרבנית ד"ר שרה דרוקמן ע"ה.

הרבנית נפטרה כשהיא בגיל 90 והלוויתה תצא היום בשעה 14:30 מבית הכנסת במקום מגוריה - מרכז שפירא, והמשפחה תשב שבעה בבית במרכז שפירא.

היא נולדה בשכונת תלפיות בירושלים לאביה פרופ' יעקב אפשטיין שהיה מרצה מפורסם באוניברסיטה העברית, למדה ב'בני עקיבא' והתגייסה במסגרתו לגרעין הנח"ל בצבא.

לפני שנתיים: הרב הרבנית דרוקמן ז"ל יושבים בהבדלה בשבת ראשי ישיבות ההסדר האחרונה בה השתתף הרב (צילום: אורי פינסקי)

לאחר נישואיה לרב דרוקמן, החלה ללמוד רפואה באוניברסיטה העברית בירושלים ושימשה במשך שנים רבות כרופאת משפחה בקופות חולים באזור אשקלון.

הרבנית, לצד פעילותה כרופאה וגידול תשעה ילדים, התמסרה לפעילותו של בעלה, ושימשה לו עוגן, כפי שסיפרה מספר פעמים על המסירות שלה כלפיו וכלפי הנהגתו הציבורית. בני הזוג זכו וראו נחת יהודית כאשר בלי עין הרע, הם עזבו את העולם עם קרוב למאתיים נכדים ונינים כ"י.

תנועת בני עקיבא מסרה: "מרכינה ראשה וכואבת את לכתה של הרבנית ד"ר שרה דרוקמן ע"ה, הרבנית שהייתה שותפה נאמנה להובלת הרוח התנועתית, הרבנית שפתחה את ביתה לכל חניך וקומונרית וכל חבר תנועה שהיו זקוקים לכך, הרבנית שתורתה ומסירות נפשה היו לימוד עוצמתי לתנועת בני עקיבא נפטרה היום ואנו נפרדים ממנה בצער ובכאב".

עוד נכתב בהודעה: "חברי התנועה השותפים יחד עם כל עם ישראל למאמץ המלחמתי בימים אלה ילמדו מדרכה וממסירותה של הרבנית, ימשיכו לקבל מהאור של הבית הזה שנבנה כאשר הרב חיים והרבנית שרה הכירו זה את זו בתוך התנועה ומכוחו של הבית הזה נמשיך להאיר בתורה, בעם ובארץ".

מאיגוד ישיבות ההסדר נמסר: "כואבים את פטירת הרבנית דרוקמן ז"ל. בצער רב שמענו היום את הבשורה הקשה על פטירתה של הרבנית ד"ר שרה דרוקמן ז"ל, אשת חבר של מו"ר הרב חיים דרוקמן, זכר צדיקים לברכה. אנו מלאים בתחושות הערכת והכרת הטוב הן על פעלה וצדקותה של הרבנית והן על העמידה לצידו של הרב כל השנים, ובאופן פרטי על האירוח הלבבי של מועצת האיגוד בביתם ועל הסיוע בכל דבר בבחינת "הנני".

עוד נמסר: "יהיו המשך תנופת החיל והרוח בישיבות ההסדר ובכל מפעלות האומה לעילוי נשמתם הטהורה, ואנו בטוחים שגם מן השמים הם מליצי יושר וישפיעו ומשפיעים ברכה ואור לכולנו. תהא נשמתם צרורה בצרור החיים".

ת.נ.צ.ב.ה

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר