הפרטיות תיפגע 

הודלף: מדינות באיחוד האירופי מעוניינות לפקח על ההצפנה מקצה לקצה ברשתות חברתיות

על פי המסמך הסודי, מדינות באיחוד הביעו את רצונם בישיבה סגורה לפקח על ההצפנה מקצה לקצה | ספרד מעוניינת לאסור לחלוטין את הטכנולוגיה |  פרטיותם של מיליוני משתמשים באירופה עלולה להיפגע (דיגיטל)

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
שדרוג משמעותי. וואטסאפ (shutterstock)

מתוך רשימה של 20 מדינות, 15 הביעו את רצונם להגביל או לפקח על הטכנולוגיה המתקדמת בוואטספ וכדומה, שמאפשרת הצפנה מקצה לקצה של הנכתב באפליקציה, בדרכים שונות. כך דווח באתר החדשות "'wired".

על פי המסמך שנחשף, נציגי המדינות הביעו את מורת רוחם ודאגתם עקב המצב הקיים כיום, שלא מאפשר פיקוח או בקרה על התכנים ברשתות המוצפנות.

בעיה נוספת שיוצרת הטכנולוגיה היא חוסר היכולת של רשויות אכיפת החוק להשתמש בהודעות כראיה ולהעמיד פושעים לדין, מכיוון שלאף אחד אין גישה לתוכן בעקבות ההצפנה.

הצפנה מקצה לקצה היא טכנולוגיה דיגיטלית שמונעת מכל גורם שאינו משתתף בשיחה לקרוא או לקבל את התוכן הנשלח בפלטפורמה. בתוכנת וואטסאפ למשל, רק השולח והמקבל יכולים לראות את התוכן, וחברת "מטא" שמחזיקה בבעלות על האפליקציה אינה יכולה לקבל גישה למדיה.

ההודעה המוכרת בוואטאספ (צילום מסך)

בין המדינות המשתתפות בדיון, ספרד הודיעה על רצונה לאסור לחלוטין באירופה את ההצפנה מקצה לקצה. על פי המסמך המודלף, הנציג בדיון הביע את מורת רוחו מהמצב כיום שבו לדבריו "פושעים רבים העבירו את פעילותם למרחב הדיגיטלי".

מדינות אחרות כמו איטליה הביעו את התנגדותם למהלך באמרם שחוק כזה ייפגע באופן אנוש בפרטיות המשתמשים.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר