האגודה לזכויות האזרח: אין לקצץ בקצבאות ילדים

האגודה לזכויות האזרח, פנתה בבהילות לראש הממשלה, שר האוצר ושר הרווחה בקריאה שלא לפגוע בקצבאות הילדים עד שתיערך בחינה מקיפה של מערך הקצבאות. עו"ד משכית בנדל מזהירה כי הקיצוץ צפוי להוריד כ-40-50 אלף ילדים אל מתחת לקו העוני (כלכלה בארץ)

יוני גבאי | כיכר השבת |
אילוסטרציה. למצולמים אין קשר לנאמר בכתבה (צילום: פלאש 90)

האגודה לזכויות האזרח פנתה בבהילות אל ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר האוצר יאיר לפיד ושר הרווחה מאיר כהן, בקריאה שלא לקצץ בקצבאות הילדים כל זמן שלא נערכה בחינה כוללת ומקיפה של מערך התמיכה והקצבאות, במטרה להתאים אותן לצרכים האמיתיים.

בפניית האגודה, מזהירה עו"ד משכית בנדל, ראש תחום רווחה וקיום בכבוד באגודה לזכויות האזרח, כי הקיצוץ צפוי להוריד כ-40-50 אלף ילדים אל מתחת לקו העוני, נוסף על הפגיעה הקשה בלמעלה מ-860 אלף ילדים, שחיים כיום בעוני.

לקיצוץ, טוענת עו"ד בנדל, יהיו השפעות מרחיקות לכת על בריאותם, השכלתם ויכולתם של ילדים אלה להיחלץ ממעגל העוני, והוא מנוגד אף להתחייבויות ישראל במסגרת האמנה לזכויות הילד, להבטיח את קיומו בכבוד ואת צרכיו ההתפתחותיים של כל ילד וילד.

בפנייתם, קוראים באגודה לממשלה לכונן מנגנון מקצועי לבחינה כוללת ומקיפה של מערך התמיכה והקצבאות ולקבוע אמות מידה להיקפן, על בסיס צרכים והוצאות בפועל, לאחר שבחינה שכזו לא נערכה מעולם בישראל, ומערך הקצבאות נותר כמעט שרירותי, על בסיס אמות מידה בלתי רלוונטיות למוטבי הקצבאות.

"אנחנו קוראים לכם לפעול כאמור לבחינה מקיפה של מערך הקצבאות, ובמסגרת זו קצבאות הילדים, על בסיס חישוב כלל הצרכים לשם קיום הולם בכבוד. עד שבחינה כזו לא תעשה, אסור לפגוע בקצבאות הילדים או בכל קצבת תמיכה אחרת", כותבים באגודה.

לדברי עו"ד בנדל, "הקיצוץ בקצבאות הילדים יפגע אנושות בכמעט מיליון ילדים החיים בעוני. הוא מוצג כאילו נועד לעודד יציאה לעבודה, אבל יפגע קשות גם במשפחות שבהן ההורים עובדים, ובפרט, בילדים באותן משפחות. אם הממשלה רוצה לערוך בחינה מחודשת של מערך הקצבאות, מטרותיהן והתועלת שבהן, אדרבה, אולם כל זמן שלא נערכה בחינה יסודית שכזו, אי אפשר לקצץ בסיוע, שעבור מי שחיים בעוני הוא כמעט בבחינת אויר לנשימה".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר