ישראל במלחמהישראל במלחמה

הלילה: שוב זינוק במחירי הדלק

כאילו לא די במס שהטיל האוצר בשבוע שעבר, הלילה בחצות יזנק מחיר הדלק ב-6%. האוצר: עדכון המחיר יכניס מיליארד ש"ח בשנה

דלק. צילום: פלאש 90

בשבוע שעבר הטיל האוצר מס על הדלק. המס הוטל בהפתעה על מנת למנוע התחכמות של בעלי התחנות ויצירת רווח מס באמצעות רכישה מוקדמת במחיר הנמוך ומכירה במחיר היקר. בדומה לדרך בה הוטל המס על הסיגריות. רכיב המס במחיר הדלק עומד כיום על כ-60% מערכו, כך נמסר ממשרד התשתיות.

והשבוע, כבר הלילה, בחצות, יעלו מחירי הדלקים בכ-6% בממוצע. זאת בעקבות העלייה המהירה של הנוזל השחור בבורסות בעולם. מחירו של ליטר בנזין 95 אוקטן יעמוד על 6.14 שקל בשירות עצמי. מתחילת השנה רשם הדלק התייקרות בגובה של כ-15%(!). מחירו של הדלק הישראלי אמנם ירד פה ושם, אך בעוד ההוזלות היו תמיד ברמה של שברי אחוזים, 0.37% בסוף החודש שעבר, שהם 2 אג"ח לליטר. הרי שהעליות במחירו היו תמיד באחוזים שלמים כלפי מעלה, כפי שיתרחש הערב.

בבורסות העולם זינק מחירה של חבית נפט ל-65$, זאת בעקבות ירידה חדה מהצפוי במלאי הדלק בארצות הברית והודעת קרטל אופ"ק כי לא יגביר את התפוקה בזמן הקרוב.

במשרד האוצר צופים שהעלאות המחירים האחרונות, יניבו לקופת המדינה למעלה ממיליארד ש"ח נוספים מדי שנה. ההעלאה נועדה למנוע את הגדלת הגירעון בקופת המדינה, על רקע ירידה חדה בהכנסות האוצר מגביית מיסים.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר