הרב אברהם יוסף: יש למנוע מנשים חרדיות לנהוג

רב העיר חולון ובנו של נשיא מועצת חכמי התורה, מרן הרב עובדיה יוסף פסק לאחרונה כי על נשים חרדיות להימנע מנהיגה. לימוד נהיגה? רק בהכרח. ח"כ ציפי חוטובלי מהליכוד, המכהנת כיו"ר הוועדה לקידום מעמד האישה הגיבה: "אין בכוחן של פסיקות מסוג אלה למנוע השתלבות נשים באחת הפעולות היומיומיות כדוגמת נהיגה"

איטל קציר | כיכר השבת |
הרב אברהם יוסף (ברלה שיינר)

הרב אברהם יוסף, רב העיר חולון ובנו של נשיא מועצת חכמי התורה, מרן הרב עובדיה יוסף, פסק כי נהיגה ברכב לנשים אינה מעשה צנוע. "אין לתת לאישה ללמוד לנהוג למותרות, אלא אם כן מדובר בהכרח גדול", אמר הרב יוסף.

לפי פסק ההלכה שפורסם באתר "מורשת" והובא בעיתון "מעריב", יש למנוע מנשים חרדיות לנהוג וללמוד נהיגה.

בעבר פסק מרן הגר"ש וואזנר בצורה דומה. הגר"ש וואזנר כתב כי "מה שנשים לומדות ומרגילות עצמן לנהוג מכונית אוטו, הנה מן הנסיון למדתי שהוא דבר שראוי לאוסרו איסור גמור, כי עצם הלימוד גרם כבר וגורם לפריצות... שהאשה חושפת עצמה בזה בשוקים ורחובות לעין כל רואה נכשלת ומכשלת את האחרים".

ח"כ ציפי חוטובלי מהליכוד, המכהנת כיו"ר הוועדה לקידום מעמד האישה הגיבה ל"מעריב": "אין בכוחן של פסיקות מסוג אלה למנוע השתלבות נשים באחת הפעולות היומיומיות כדוגמת נהיגה.

"דווקא המגזר הדתי בו ישנן הרבה משפחות ברוכות ילדים, משתמשות ברכב ככלי חיוני למשפחה. לאמהות חלק בלתי נפרד בנטל המשותף של חיי המשפחה כדוגמת קניות בסופר-מרקט, ביקור משפחתי או הסעת הילדים".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר