עסקנים מגיבים על המעצרים של בחורים בבני-ברק: "שיפסיקו לזלזל בהוראות"

עסקנים שמטפלים בשנים האחרונות בנושא גיוס תלמידי הישיבות, מגיבים למעצרים בבני-ברק על-ידי המשטרה הצבאית ומותחים בקורת קשה על הנעצרים: "מי שנקרא 'עריק' - אין הבדל אם הוא חרדי או חילוני, ברגע שהבחור לא הגיש דחייה מהישיבה בה הוא לומד, הוא 'עריק' ונעצר מיידית"

ישי כהן | כיכר השבת |
(צילום אילוסטרציה: פלאש 90)

עסקנים שמטפלים בשנים האחרונות בנושא גיוס תלמידי הישיבות, מגיבים למעצרים בבני-ברק על-ידי המשטרה הצבאית ומותחים בקורת קשה על הנעצרים.

שלשום (שלישי) לפנות בוקר, עצרה המשטרה הצבאית חמישה חרדים שהוגדרו כ'עריקים', אך העסקנים מבינים את הצבא.

"זה לא משהו חדש", אומר ל'כיכר השבת' עסקן מוכר ששנים רבות מטפל בתלמידי ישיבה שמוגדרים כ"עריקים".

"כמעט כל חודש אנחנו מטפלים בתלמידי ישיבות שנעצרו על-ידי המשטרה הצבאית. זה לא קשור לביטול חוק טל, זה בגלל שיש תלמידי ישיבות שלא אכפת להם ופשוט מזלזלים בהוראות של 'ועד הישיבות' ולא מגישים את טופס ה'דחייה' של הישיבה, וזה התוצאה, שהם נעצרים.

"צריך להבין", הם מוסיפים, "מי שנקרא 'עריק' - אין הבדל אם הוא חרדי או חילוני, ברגע שהבחור לא הגיש דחייה מהישיבה בה הוא לומד, הוא 'עריק' ונעצר מיידית.

"בצבא לא יושבים לבדוק האם הוא חרדי. ברגע שהוא לא הגיש את הטופס, יוצא נגדו צו מעצר של המשטרה הצבאית.

"אם זאת יש גם בחורים 'שבבניקים' שלא לומדים באף ישיבה וכמובן שאין להם 'דיחוי' ואז גם הם נעצרים, אבל מכאן ועד לעשות מהומה שהמשטרה מתחילה לעצור תלמידי ישיבות - זה לא נכון", מסכם העסקן.

בסיום השיחה, מבקש העסקן להדגיש: "אני פונה לתלמידי הישיבות שיש ברשותם טופס דיחוי - לגשת מחר ללשכת הגיוס ולהגיש אותם. זה לא משחק, חבל שנזכרים רק אחרי שנעצרים".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר