כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
הקרע בציבור הליטאי מגיע לשיא

אנשי 'הפלס' יוזמים הקמת מפלגה חדשה בשם 'נצח'

לאחר שבכירים ב'דגל התורה' הבהירו בשיחה לאתר 'כיכר השבת' כי הרב מנחם כרמל לא ישובץ במפלגה "לא רוצים אמסלם אשכנזי". כעת, פועלים גורמים בקרב אנשי 'הפלס' להקמת מפלגה חדשה, שם המפלגה יהיה ככל הנראה "נצח", ולדברי הפעילים, הם זוכים לתמיכתו של מרן הגר"ש אוירבך • חשיפה

ישראל כהן | כיכר השבת |
הגר"ש אוירבעך, תומך במפלגה החדשה (צילום: ארכיון)

הקרע הפנים ליטאי מחריף: החלה פעילות להקמת מפלגה מתחרה לדגל התורה.

לאחר דברי בכיר ב'דגל התורה' בשיחה ל'כיכר השבת', וההחלטה שלא לצרף את מנחם כרמל לרשימה בבחירות הקרובות, פעילים מרכזים בקרב מודחי 'דגל התורה' או בכינויים האחר 'הפלג הירושלמי' החלו היום באיסוף חתימות על מנת להקים מפלגת מדף בשם ״לנצח״, שתתחרה במפלגה הליטאית הוותיקה. שמה של המפלגה המתוכננת יהיה ככל הנראה 'נצח'

ל'כיכר השבת' נודע כי הדבר נעשה בתמיכת ובברכת מרן הגר״ש אוירבך שליט״א ובהכוונתו.

אמש, נערך כינוס חירום במשרדי עיתון 'הפלס' בהשתתפות בכירים בקרב המחנה הירושלמי כאשר בסיום הכינוס הוחלט ללכת על הצעד המהפכני. "לא ייתכן שיזרקו אותנו ואנחנו נשתוק. לא נגיש את הלחי השניה" אומרים הפעילים.

הפעילים מוסיפים, "העיפו אותנו מיתד נאמן הקמנו את הפלס, כעת מעיפים אותנו מדגל התורה נקים את המפלגה החדשה״ שלא לציטוט אומר גורם בכיר "אנחנו הקמנו את דגל התורה וכעת טוענים שאנו כמו אמסלם, זה מעליב ופוגע, לא זה היחס המגיע לנו״.

לאחר הכינוס במשרדי העיתון החדש הגיעו המשתתפים לביתו של מרן הגרש אוירבך בשכונת שערי חסד בירושלים שאמר מפורשות ״פנינו לשלום ולאחדות, אך צריך להיערך גם למקרה שחלילה לא ירצו לשתף עימנו פעולה"

לדבריו, "גם אם לא תעבור המפלגה החדשה את אחוז החסימה הרי שהיא תוכיח את כוחה ולא יוכלו לזלזל יותר בתומכיה". יצויין, כי יום ראשון הקרוב הינו היום האחרון להגשת הרשימות, ולכן, נאלצו אותם גורמים להתחיל בפעילות כבר בימים אלו.

"לא רוצים אמסלם אשכנזי"

אמש (ראשון) התבטא גורם בכיר בדגל התורה בשיחה ל'כיכר השבת' ואמר כי הרב מנחם כרמל, לא יכלל ברשימה לכנסת,

לדברי הבכיר: "כעת כולם מבינים שמרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן צדק כשראה בעיניי הבדולח את העתיד והתנגד בעבר למועמדותו הבעייתית", לדבריהם כרמל אינו מתאים לשמש כנציג דגל התורה ללא כל קשר לעובדה שהינו מקורב למרן הגר"ש אוירבך שליט"א. "ברשימה לכנסת יש להעמיד אנשי ציבור אהודים ומוערכים שפועלים לטובת הכלל והפרט ולא כאלו שלהיפך עוד "יבריחו" מצביעים פוטנציאלים המתלבטים כיצד להצביע".

אותם בכירים בדגל התורה אמרו ל'כיכר השבת' כיהם אינם רואים מצב אפשרי בו כרמל נשאר ברשימה לכנסת," אנחנו בדגל התורה לא צריכים אמסלם מספר 2", הם אומרים בנחרצות.

לגופם של דברים, הבהירו אותם גורמים, כי המועמד שייבחר לבסוף יהיה אדם עם רקורד של עשייה ציבורית שאהוב על הציבור כשבין השמות הם מזכירים שוב את ראש עיריית ב"ב הרב יעקב אשר, הרב סורוצקין וראש מועצת רכסים לשעבר הרב יצחק רייך.

כעת כאמור, מדווח כאן לראשונה על מאמצים קדחתניים שעושים פעילי הצד המכונה 'הפלג הירושלמי' אליו משתייך כרמל, במטרה להקים מפלגה חדשה, שתייצג את הציבור שלדבריהם עומד מאחוריהם.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר