הפגיעה במרן הגר"ע יוסף

זקן המקובלים בבכי: "אני מפחד, הם משחקים באש"

הפגיעה החמורה והמתמשכת במרן פוסק הדור הגאון רבי עובדיה יוסף, מזעזעת את הציבור. בצל מחאת עשרות הרבנים, הגיע לידי "כיכר השבת" סרטון וידאו מדבריו של זקן המקובלים הרב הצדיק ניסים מויאל, כשהוא זועק בבכי על-כך ואומר: "אני מפחד, הם משחקים באש". צפו בדבריו המרטיטים (חרדים)

ישי כהן | כיכר השבת |

בימים האחרונים הציבור עד לאירוע חמור כאשר אדם המוכר לציבור, ונחשב כבעל זכויות, יוצא במתקפה אישית וחמורה על מרן פוסק הדור רבי עובדיה יוסף.

לידי 'כיכר השבת' הגיע קטע וידאו מדברים שנשא בימים האחרונים זקן המקובלים הרב הצדיק ניסים מויאל, שדיבר בארוכה בשבחו של מרן פוסק הדור הגר"ע יוסף, כאשר אז הוא מתפרץ בבכי ארוך על הפגיעה במרן הגר"ע ומזהיר כי אנשים "מתעסקים באש".

"אני מפחד, הם משחקים באש", אומר הרב מויאל בבכי, ושב לדבר על הרב עובדיה יוסף: "הוא מוסר את נפשו למען עם ישראל, אני מפחד ממנו, רועד, לא יכול לשבת על ידו".

צפו בקטע המרטיט מדרשתו של זקן המקובלים.

כזכור אתמול פער אמנון יצחק את פיו על מרן הרב עובדיה יוסף ואמר: "אם זה נכון, שהרב עובדיה כתב את זה (המכתב שהגר"ע הגדיר את יצחק כ'הקדיח תבשילו' - י.כ.) זה חמור שבעתיים, כי זה עבירה דאורייתא לכתוב דבר כזה, כי התורה אומרת ב'חושן משפט' שאין רשות לדיין לדון אדם אלא בבית דין, ורק אם ישמעו את שני הצדדים כאחת, אז חייבים להיות שני הצדדים ולהשמיע את הטענות".

"ואם לא", המשיך אמנון יצחק, "זה עבירה דאורייתא, וקשה לי לומר שפוסק הדור הספרדי יעשה טעות, אז המסקנא המתבקשת שזה זיוף, ולכן אמרתי שאם זה לא זיוף ומרמה אני מחכה במוצאי שבת לשמוע שהרב יחזור על הפסק הזה בפיו, ועדיין זה יקרה עובר עבירה על פי השולחן ערוך".

,"רבם דקרו", מרן הגר"ע יוסף.

בתוך כך, כפי שדווח אתמול לראשונה ב'כיכר השבת', עשרות רבנים חתמו במכתב חמור ומחאה גדולה על ביזוי בכבודו של פוסק הדור, בראש החותמים חברי מועצת חכמי התורה הגאונים חכם שלום כהן, הרב שמעון בעדני והרב משה מאיה.

וזה נוסח המכתב החריף:

"מחאה נמרצת, רבם דקרו", נכתב בכותרת המכתב.

"המומים וכואבים על חילול ה' הנורא אשר נעשה בשער בת רבים, על ידי אנשי ריב ומדון המתעטפים באיצטלא מזוייפת של קדושה, ופוגעים ומבזים מערכות אלקים חיים, וכל מטרתם היא רק כדי לגדל את שמם תוך זריעת מחלוקת בישראל, ובזה נגרם בלבול בקרב המון העם.

"לא עת להחריש, ואנו מוחים מחאה נמרצת, ומזהירים את קהל יראי ה' לבל יפלו ברשתו של ר' אמנון יצחק אשר הוכיח שכל מטרתו היא בהאדרת שמו ובהגדלת קרנו, תוך פגיעה ובזיון במרן מאור עינינו פוסק הדור רבינו עובדיה יוסף שליט"א, אשר מסר ומוסר את נפשו ומאודו על התורה הקדושה למען כלל ישראל ולהחזיר עטרת יהדות ספרד ליושנה.

"ובפרט בעת הזאת אשר מרחפות גזירות על עולם התורה ולומדיה, מעיז ר' אמנון יצחק לפלג ולשסע את הציבור, להחליש את כח עולם התורה, ולגרום לצער השכינה, ובוודאי לא תצליח דרכו. וצריך כל אחד למחות על מעשיו, ואין לסייע לו בתרומות או בכל עניין אחר, ולכל עדתו אנו קוראים, היבדלו מתוך העדה הזאת.

"וזיכנו הקב"ה להסתופף תחת הנהגתו של מרן מאור ישראל שליט"א אשר ממימיו אנו דולים, ומתורתו אנו למדים. ועושה השלום הוא יעשה שלום עלינו ועל כל ישראל, ונזכה לביאת גואל צדק במהרה בימינו אמן. החותמים בצער ובלב רותח".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר