ישראל במלחמהישראל במלחמה
ב'יהדות התורה' בטוחים

"אם נהיה בקואליציה, גפני יהיה יו"ר ועדת הכספים"

מקורבי ח"כ משה גפני מגיבים לפרסומים לפיהם 'הבית היהודי' או 'יש עתיד' יקבלו את ראשות ועדת הכספים, וטוענים, כי במידה ואכן יכנסו לקואליציה, ועדת הכספים תחזור לידי ח"כ משה גפני. "בניגוד לאחרים הוא לא פעל בוועדה בצורה סקטוריאלית אלא להיפך דאג לכלל הציבור" טוענים מקורביו (חרדים, פוליטי)

ישראל כהן | כיכר השבת |
ח"כ משה גפני (צילום: פלאש 90)

למרות הצהרות 'יש עתיד' ו'הבית היהודי', במפלגה החרדית אשכנזית בטוחים: ראשות וועדת הכספים תישאר בידי ח"כ גפני

הבוקר נדהמו חברי הכנסת של יהדות התורה לגלות בעיתוני הבוקר כי מספר מפלגות כבר מחלקות ביניהן את השלל הפוליטי שהיה שייך עד זה לא מכבר למפלגה החרדית האשכנזית כשבעיקר חששם נוצר כלפי תפקיד יו"ר וועדת הכספים.

כזכור, הבוקר התברר כי לא רק מפלגת יש עתיד בראשות יאיר לפיד לוטשת את עיניה לתואר הנכסף אלא גם המפלגה הדתית לאומית הבית היהודי שחפצה בגו'ב על מנת לאותת על כוונתה לערוך שינויים בנושאי כלכלה וחברה כשלדברי בכירים במפלגה התפקיד מיועד ככל הנראה לח"כ אורי אריאל שצפוי לוותר על מינויו לשר בממשלה הבאה.

לדברי בכירים בבית היהודי ועדת הכספים הינה המפתח לשינוי בתחומים החשובים הללו וזאת משום שדרכה עוברים הלכה למעשה כל תקציבי המדינה.

בכירי ביהדות התורה המודאגים מיהרו להרים כמה טלפונים למי שצריך על מנת לבדוק אם מדובר בעובדה נכונה או בעוד 'ספין' של מו"מ קואליציוני.

בשיחה עם 'כיכר השבת' בשעה האחרונה משדרים בסביבתו של גפני יו"ר ועדת הכספים המכהן ביטחון רב כי מדובר בשמועה מופרכת. לדבריהם אין ספק כי באם מפלגת יהדות התורה אכן תיכנס לקואליציה וזאת כמובן רק בהחלטתם של גדולי ישראל, הרי שוועדת הכספים תמשיך להישאר אצל המפלגה החרדית ואצל ח"כ משה גפני.

הם מסייגים כי כעת אמנם כלל לא בטוח שיהדות התורה תצטרף בסוף לממשלה הבאה ותיהיה חברה בקואליציה של נתניהו ולכן מוקדם לדבר על כך, אך הם מדגישים בוודאות שאם ואכן הם ייכנסו לקואליציה הרי שהתפקיד הנכסף מובטח לגפני.

"צריך לזכור", מבהירים בסביבתו של גפני, "כי בניגוד לאחרים הוא לא פעל בוועדה בצורה סקטוריאלית אלא להיפך דאג לכלל הציבור ובפרט לשכבות החלשות ולמיעוטי היכולת כשהוא 'נלחם' בטייקונים ובוועדים הגדולים במשק".

"גם בציבור הכללי כולם מסכימים כי גפני נחשב לאחד מראשי וועדת הכספים שכיהנו אי פעם בכנסת ישראל ולכן ברור כי לאיש אין סיבה להחליפו".

יצויין, כי אמש במסיבת הודיה שנערכה בב"ב לרגל החלמתו של הרב מרדכי הרץ איש אמונם של גדולי ישראל, התבטא סגן שר הבריאות יעקב ליצמן ואמר כי הוא תומך בהמשך כהונתו של גפני לתפקיד יו"ר ועדת הכספים וכי הוא מעדיף להמשיך ולכהן כסגן שר הבריאות.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר