ישראל במלחמהישראל במלחמה
פרסום ראשון

בעיצומה של השבת: עיריית י-ם בונה את "עיר הקרח"

בעיריית ירושלים נערכים לקראת השקת עיר הקרח 2013 בקרוב, ל'כיכר השבת' נודע, כי העבודות במתחם נעשות גם בעיצומה של השבת. חבר מועצת העיר יוסי דייטש: "במידה ואכן התקיימה פעילות בעיצומה של השבת הדבר חמור ביותר ואסור לנו כסיעות חרדיות בעיר לעבור על כך לסדר היום" (חרדים)

ישי כהן | כיכר השבת |
ברקת בעיר הקרח (צילום: פלאש 90)

בפעם השנייה: עיריית ירושלים בראשות ניר ברקת בונה את פרויקט 'עיר הקרח' במתחם הרכבת בעיר. אליו מוזמן גם הציבור החרדי.

ל'כיכר השבת' נודע כי 'עיר הקרח' שנבנית בימים אלו, נבנית תוך כדי חילול שבת, כאשר הבנייה במקום נמשכת גם בעיצומה של השבת והכל בחסותה של עיריית ירושלים.

בעיריית ירושלים ובסביבתו של ניר ברקת מודעים לעובדה שב'העדה החרדית' מקיימים מידי שבת הפגנה נגד חילולי השבת המתבצעים על ידי עיריית ירושלים, ואירוע מעין זה, של בניית עיר הקרח בעיצומה של השבת, יכול לגרום לסערה ב'העדה החרדית' ולהפגנות אלימות בשבתות הקרובות.

מ"מ וסגן ראש העיר יוסי דייטש אמר ל'כיכר השבת': "מה שידוע לי עד עכשיו מכמה תושבים המתגוררים בשכונות הסמוכות- זה שהיתה פעילות במתחם בעיצומו של יום השבת, במידה ואכן התקיימה פעילות בעיצומה של השבת הדבר חמור ביותר ואסור לנו כסיעות חרדיות בעיר לעבור על כך לסדר היום, סיעת יהדות התורה תתכנס בדחיפות לדיון איך להגיב ולפעול בעניין".

גורם ב'העדה החרדית' אמר בשיחה ל'כיכר השבת': "קשה לי להבין את עיריית ירושלים, בשביל מה הם עושים את זה?, דבר כזה יכול לגרור הפגנות מידי שבת, זה נקרא לשבור את הסטטוס קוו בעיר, אני מאמין שבימים הקרובים תצא הודעה רשמית של הנהלת העדה החרדית האוסרת לבקר במקום".

תגובת עיריית ירושלים לא התקבלה עד כה

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר