כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
המאבק מחריף

המשטרה ל"נשות הכותל": נאכוף האיסור לומר 'קדיש'

משטרת ירושלים החליטה להחריף את המאבק בקבוצת 'נשות הכותל' הפרובוקטיבית, המגיעה מדי ראש חודש לרחבת הכותל המערבי. במכתב ששיגר מפקד המחוז נכתב כי המשטרה תאכוף על הנשים את האיסור לומר "קדיש" ו"קדושה" בנוסף לאיסור להתעטף בטלית ולקרוא בתורה (חדשות, בארץ)

מישאל לוי | כיכר השבת |
נשות הכותל (צילום: פלאש 90)

המאבק מחריף: משטרת ירושלים הודיעה ל"נשות הכותל", המעוררות מדי חודש פרובוקציה בכותל המערבי, כי מעתה ייאסר עליהן גם לומר "קדיש" ו"קדושה" ברחבת הכותל.

עד כה, נאסר על הנשים הללו להתעטף בטלית ולקרוא בספר התורה בסמוך לשריד בית המקדש.

בעוד כשבוע, ראש חודש אייר, צפויות נשות הכותל לעלות שוב לרחבת הכותל המערבי לפרובוקציה הקבועה שלהן, ובעקבות כך, שיגר מפקד מחוז ירושלים במשטרה, ניצס יוסי פרינטי, מכתב ליו"ר הארגון ענת הופמן.

במכתבו, מבהיר מפקד המחוז כי בכוונת המשטרה לאכוף לראשונה את החוק בנושא לפי הפרשנות המחמירה שנתנה לחוק על-ידי עו"ד יקב שפירא ממחלקת החקיקה במשרד המשפטים, אז נקבע כי האיסור על נשות הכותל כולל גם אמירת קדיש או קדושה.

ניצב יוסי פרינטי מבהיר במכתבו כי בדיון שנערך בחודש שעבר יחד עם המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, עו"ד שרית דנה, ניתן תוקף להנחיית משרד המשפטים, ולכן "החל מראש החודש הקרוב תמלא משטרת ישראל את חובתה לאכיפת החוק".

במכתבו, מצטט מפקד המחוז את עו"ד דנה, האומרת כי נשות הכותל מוזמנות לפנות לגורמים המוסמכים כדי לשנות את ההסדר שנקבע, וחתם בחוות הדעת של עו"ד שפירא, שכתב: "כולי תפילה שהאמור ימנע סכסוכים מיותרים, והאמת והשלום אהבו".

יו"ר נשות הכותל, ענת הופמן, אמרה בתגובה כי נחרדה מהמכתב, והצהירה כי הנשים יאמרו קדיש "בכוונה גדולה ובמסירות נפש" זאת למרות האיסור וההנחייה המחודשת.

"מניעת נשים מלומר קדיש הינה איוולת הנובעת אך ורק משיקולי הגמוניה וצרות אופקים של רב הכותל", צוטטה הופמן באתר ynet, "יש כאן חציית קו הפרדה לבן עם חומת בטון".

"אלה ימים המסמלים יותר מכל את האחדות סביב גורל יהודי משותף ואת המחיר האישי והלאומי שמשלם כל אחד מאתנו", הוסיפה הופמן, "למנוע מאימהות ונשים שכולות לומר קדיש, זה בבחינת אטימות לב ונפש".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר