הסחיטה בנתיבות

ראש העיר תוקף: "הרנטגן מתנהל כמו משפחת פשע"

מבוכה שוררת בימים אלו בעיר נתיבות בצל החשדות על סחיטה באיומים והפרעה לבחירות • ראש העיר יחיאל זוהר תוקף את 'הרנטגן' ואומר כי הוא מתנהל כמו משפחת פשע אך ממעט בדיבור על הקשר שלו עם הרב יורם אברג'ל • המועמד המפסיד אייל מסיקה אומר כי "זה חמור מאוד, מקומם ואף מזעזע" (בארץ)

אפי ליברמן | כיכר השבת |
הרנטגן הרב יעקב ישראל איפרגן (צילום ארכיון: מאיר אלפסי)

ראש עיריית נתיבות, יחיאל זוהר, והמועמד שהפסיד בבחירות, אייל מסיקה, מדברים בראיונות ל"כיכר השבת" על המבוכה שפוקדת את העיר בימים אלו עם המעצרים המתוקשרים של הרב יורם אברג'ל, ראש מוסדות 'רב פעלים' בנתיבות, העבריין שלום דומרני וחייליו בחשד לסחיטה באיומים והפרעה לבחירות.

ראש העיר יחיאל זוהר, מותח ביקורת נוקבת דווקא כנגד הרב יעקב איפרגן המכונה "הרנטגן", שלפי שחד המשטרה הוא זה שנסחט בהקשר של הבחירות.

זוהר מטיח ברנטגן האשמות ואומר כי "חלק מחצרות הרבנים מתנהלים בדומה למשפחות פשע ואני מתכוון בין השאר ל'הרנטגן'. לפי פורבס יש לו 90 מיליון שקל בבנק, כל הכסף שהוא מקבל כל יום הוא כסף שחור. הוא מסתובב עם רכבי פאר ואשתו גם מסתובבת עם רכב פאר, שיספר למס הכנסה איך יש לו את כל זה".

הארכת מעצר לרב אברג'ל ושלום דומרני (צילום: ניצן דרור - ynet)

זוהר ממשיך בביקורת החריפה נגד הרנטגן ואומר כי הרב מתגורר בדירה לה עבירות בנייה חמורות, כך גם שאר מוסדותיו: "יש לו עבירות בנייה בכל המבנים שלו כולל ביתו, נתנו לו אפשרות להגיש תוכניות והוא הגיש את חלקם והוא יצטרך לשלם אך עדיין הוא עבר על העבירות".

בתפקידו כראש העיר יכול זוהר להורות על צו הריסה על הבתים המדוברים, לאור זאת שאלנו אותו מדוע עד היום הוא לא נתן הוראה כזו. זוהר משיב כי "אני לא מגיש צווי הריסה על בניין ישן ואני לא מגיש כתב אישום כי שאמור להגיש זאת הוא היועץ המשפטי לעירייה".

על הקשר שלו עם הרב יורם אברג'ל, ממעט זוהר בדיבור: "בעבר דיברתי אתו, ובשנים האחרונות כבר לא, אך אני מכיר אותו".

אייל מסיקה, שנחל תבוסה בבחירות, אומר כי הוא לא הרגיש אף מעורבות עבריינית בבחירות, זאת למרות טענות המשטרה על מעורבותם: "אני אישית לא הרגשתי את המעורבות של אותם גורמים, אבל כנראה שהמשטרה יודעת דברים שאני לא יודע. ככל שזה נכון זה חמור מאוד, מקומם ואף מזעזע אותי המעורבות של אותם גורמים".

"אני די הופתעתי מהמעצרים האלה שמאחריהם מסתתרים דברים שאני אישית לא יודע, עצם העובדה שמעצרם של החשודים הוארך כנראה שיש על מה להתבסס במעורבות שלהם בבחירות בעיר", מוסיף מסיקה.

מסיקה סבור כי לא הייתה השפעה על תוצאות הבחירות, בהתבסס על ההפרשים הגדולים שהפרידו בינו לבין המועמד המנצח: "אני לא חושב שהייתה השפעה לאותם גורמים על התוצאות של מערכת הבחירות, התוצאות מדברות בעד עצמם - ההפרשים הם מאוד גדולים, אני לא חושב שאישיות כזו או אחרת בארגון פשיעה ולא משנה סדר גודלו, יכול להשפיע על התוצאות".

ומה יקרה באם יתברר שלמעורבות דומרני ושותפיו הייתה השפעה מהותית על התוצאות? שאלנו. "אני מניח שאם יתברר שבאמת הייתה השפעה מהותית אז ברור שאנחנו נדרוש את זה".

לפי החשד, הרב יורם אברג'ל מעורב בסחיטה באיומים של מספר אנשים שפעלו עבור מסיקה, אך למרות זאת מסיקה נשמע כמי שלא מאמין לאשמות המיוחסות לרב: "אני מתפלל ומקווה שלרב אברג'ל אין שום שייכות לפרשה הזו ואני לא חושב שדבק בו רבב, זכותו לתמוך במי שהוא רוצה, כל רב יכול לתמוך במי שהוא רוצה, אני עדיין מכיר ומוקיר אותו ומעולם לא הרגשתי מאויים על ידו גם כשהוא תמך במועמד השני הוא תמיד כיבד אותנו".

רונן צור, יועץ התקשורת של 'הרנטגן' הגיב לדברי ראש העיר, בשיחה עם "כיכר השבת" ואמר כי "הרב עסוק בלימודי הקודש ובפגישות עם אזרחים המבקשים את ברכתו וחלילה לו מלעסוק בלשון הרע".

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות