אייל מסיקה: לא מאמין ברבנים

אייל מסיקה, המועמד הנכשל בבחירות לראשות עיריית נתיבות, רומז כי ליריבות בין ראש העיר הנבחר לבין הרב איפרגן - "הרנטגן", יש סיבה עסקית: "זו התחשבנות אישית" (חדשות, בארץ)

אפי ליברמן | כיכר השבת |
אייל מסיקה (צילום ארכיון: כיכר השבת)

נדמה שלמרות שהבחירות בעיר הדרומית נתיבות הסתיימו, עדיין הרוחות לוהטות בעיר. היריבים הפוליטיים, אייל מסיקה ויחיאל זוהר שהתמודדו זה מול זה בבחירות לראשות העיר עדיין מתנצחים.

אייל מסיקה תוקף היום (ראשון) את ראש העיר יחיאל זוהר על אופן התנהלותו הפוליטית כמו גם על דבריו החריפים כנגד הרב יעקב איפרגן המכונה "הרנטגן" לפיהם הוא מתנהל כמו ארגון פשיעה.

בראשית השיחה עם "כיכר השבת" מבקש מסיקה להבהיר בדבר הדיווחים על פרשיתו מהחיים הפוליטיים, ובמהלך השיחה מסיקה מסיר את כובעו הדיפלומטי ואינו חושש לומר כי הוא לא הועיל דבר לפוליטיקה: "הודעתי שאני פורש, ראש העיר הציע לנו להיות בהנהלת העיר, ככל שזה יקרה באמת אני אשאר שם, ובמידה וזה לא יקרה אז אני פורש מהחיים הפוליטיים וזאת בגלל שמיציתי עשר שנים בפוליטיקה, לא הועלתי שום דבר לא לעצמי ולא לציבור ולכן אין בזה שום טעם".

"הפשע מנצח בכל מקום בלי קשר לדומרני ולפרשייה האחרונה. הפשע תמיד מנצח", תוקף מסיקה שנתמך בידי 'הרנטגן' את דברי ראש העיר, "אני לא חושב שהעניין הזה של דומרני והרב יורם אברג'ל בכלל קשורים בצורה כזו או אחרת לתוצאה של מערכת הבחירות, להגיד שהרב קשור לארגון פשיעה שמשפיע על התוצאות זה הזוי לחלוטין. אני מכיר את כל המעורבים ואין קשר".

שאלנו אותו האם הוא חושב כמו זוהר כי יש קשר בין רבנים ופשיעה, והוא מצדד בעמדת היריב: "זה ברור, זה ברור, ברור שיש קשר בין עבריינים ופושעים לבין פוליטיקה. לא אמרתי רבנים, סייגתי אותם בכוונה מפני שאני לא חושב שהם קשורים לזה בכלל. אני חושב שפושעים ובריונים מנהלים את הפוליטיקה לא רק בנתיבות. החוק מבחינתם זו המלצה בלבד".

מסיקה מסביר כי ליריבות בין ראש העיר לבין הרב איפרגן יש סיבה משפחתית-עסקית: "אחיו של יחיאל זוהר היה מנכ"ל המוסדות של הרב איפרגן, עד לפני חמש שנים, אז לפי אותו קריטריון שאמר כי הרב מתנהל כמו ארגון פשיעה, אז אחיו היה מנכ"ל של מוסדות ארגון פשיעה, זה הרי קשקוש, זו התחשבנות בינו לבין יחיאל זוהר בגלל שהוא לא תומך בו, זה הכול. להגיד שהרנטגן הוא ארגון פשיעה או הרב יורם הוא ארגון פשיעה זה פשע בפני עצמו".

מפגינים נגד מעצר הרב אברג'ל, אמש (צילום: קובי ישעיהו)

מסיקה מסרב להבין את אותם התורמים לרבנים הללו ואומר: "מי שרוצה תורם, אני לא מאלה שתורמים. ומי שתורם להם זו בעיה שלו ומי שמאמין בהם זו בעיה שלו, אבל אף אחד לא מכריח אף אחד לבוא לשם ואף אחד לא מכריח אף אחד להוציא כסף ולתת להם. מי שרוצה לתת שייתן, אני לא מאלה שנותנים ולוקחים, ואני לא מאלה שמתייעצים או שואלים אותם".

"אני לא מאמין בדברים האלה, אני מאמין רק בבורא עולם, בלי קשר לרב כזה או רב אחר", מוסיף מסיקה.

בראיון שהעניק יחיאל זוהר ל"כיכר השבת" הוא תקף את עבירות הבנייה לכאורה אותם עבר הרב איפרגן, מסיקה מבקש להזכיר לו כי הרב אברג'ל עבר את אותם עבירות לכאורה: "אם הוא ירצה להתעסק עם זה אז זה סיפור בפני עצמו. ראש העיר אלוף בטריקים והשטיקים האלה, אני יכול לספר לך שנגדי הוגשו שמונה עשרה כתבי אישום רק בגלל שאני יריב פוליטי שלו, הרי כל אחד מאיתנו בסופו של יום - עבריין בתחום התכנון והבנייה".

"אם הוא רוצה שיילך ויסתכל במוסדות של הרב יורם אברג'ל יש שם הרבה יותר עבירות בנייה מאשר אצל הרב איפרגן", מאשים מסיקה, "אבל מאחר והוא לא יריב פוליטי שלו לכן הוא לא מטפל בו, אני חושב שהניצול הציני שזוהר כיו"ר הועדה לתכנון ובנייה זה חמור מאוד".

מאיר אברג'ל, בן דודו של הרב יורם אברג'ל הנמצא לצידו, הגיב לדברים בשיחה עם "כיכר השבת": "ישנה רשות מקומית מחלקת ההנדסה יש לו את הזכות המלאה לברר שם ולעדכן שם אם חלילה יש חריגות כאלו ואחרות. בטוחני כי הם יטפלו על הצד הטוב ביותר".

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות