ישראל במלחמהישראל במלחמה

המלוה מלכה השנתי הי"ג לגמ"ח המרכזי ברוסיה

במעמד מפואר נערכה בפעם ה-י"ג מסיבת "מלווה מלכה" השנתית של קופת הגמ"ח המרכזי בחבר העמים "קרן חי'ה מושקא", ע"ש הילדה חי'ה מושקא ע"ה לאזאר. גלריה (בעולם)

שאול כהנא | כיכר השבת |
(צילומים: אלי סגל)

במעמד מפואר ומרגש, נערכה בפעם ה-י"ג מסיבת "מלווה מלכה" השנתית של קופת גמילות חסדים המרכזי במדינות חבר העמים "קרן חי'ה מושקא", שהוקם ע"ש הילדה חי'ה מושקא ע"ה לאזאר.

המעמד נערך בטרקלין מלון "אזימוט" המפואר במרכז מוסקבה בירת רוסיה, בהשתתפות קהל גדול של תומכי וידידי הגמ"ח, ובראשות רבה הראשי של רוסיה הגר"ב לאזאר, העומד בראש מפעלי הצדקה והחסד של הגמ"ח המרכזי מיום הקמתו ומלווה אותו תמידין כסדרן, תוך דרבון ועידוד מנהלי ועסקני הגמ"ח, להרבות פעלים ולהגדיל את פעילות הארגון לרווחת מאות ואלפי יהודי רוסיה.

המעמד היה ערב הצעדה וכבוד לידידי ותומכי גמ"ח "קרן חי'ה מושקא", אשר באמצעותם מתאפשרת הפעילות השוטפת במשך כל ימות השנה במתן מענה לאלפי הפניות הרבות בגמ"ח המרכזי, שהוא כיום כמעט הגמ"ח היחיד בכל מדינות חבר העמים ומעניק הלוואות מכובדות בתנאי החזר נוחים ומכובדים.

את המעמד פיאר בנוכחותו, מזכירו של הרבי מליובאוויטש זי"ע, הרה"ח ר' בנימין הלוי קליין, שהגיע במיוחד מארה"ב וכובד בקריאת מכתב ברכה מהרבי לגמ"ח "שומרי שבת" הפועל בארה"ב.

הנעימו את הערב בפרקי חזנות ושירה מרגשים ומעוררים, האחים הלויים החזנים הרב צבי ולייבל הורביץ, בליווי הכנר הירושלמי ר' שמעון ויצהנדלר.

מצגת ייחודית, בשם "עקרונות של נחמה", הוקרנה בפני אורחי המעמד. המצגת עוררה בקרב הצופים התרגשות גדולה, לנוכח מספר סיפורי הצלת נפשות כפשוטו, מתוך מאות ואלפי מקרי הסיוע והסעד שהוגשו בשנה האחרונה ע"י הקרן.

מענקי כבוד והוקרה הוענקו לתומכי וידידי הקרן, על עמידה וסיוע לצד הגמ"ח בכל עת, במטרה להגדיל ולאפשר את פעילותו הנרחבת, ה"ה: ר' דוד אמינוב, הרב אלכסדנר ברדה, הרב דוד מונדשיין מראשי הגמ"ח, הרב אפרים רוזנסון, ר' יהודה קנייבסקי ועוד.

חוליה נוספת וחדשנית בשרשרת העשייה הגדולה של "קרן חי'ה מושקא" הוצגה בפני האורחים הרבים במעמד - "לב לילדים". פרויקט לסיוע לילדים ממשפחות יהודיות נזקקות בכל רוסיה, אשר ייתן מענה לכל בעיה רפואית מסובכת, חלוקת סלי מזון לאלפי ילדים וביגוד מתאים, והקמת מרכז השאלה ענק עם ציוד וריהוט מגוון לילדים.

הגרלה ייחודית, על זוג כרטיסי טיסה לארץ הקודש לחג הפסח הבעל"ט עם אירוח יוקרתי בעיה"ק ירושלים, נערכה בין משתתפי האירוע. כמו כן הוגרלו: מגילת אסתר מהודרת בנרתיק מפואר, וסט חמשה חומשי תורה עם תרגום לרוסית בכריכת עור יוקרתית.

עם סיום סעודתא דדוד מלכא משיחא, כובד האורח הדגול הרב בנימין קליין בברכת המזון, והציבור הגדול האולם שנהנה משעות ארוכה של קורת רוח, קיבל כל אחד ביציאתו מזכרת אישית של "מגילת אסתר" בנרתיק מפואר.

משתתפי המעמד, למדו מקרוב על פעילותו הנרחבת של הגמ"ח המרכזי, ששם לו כמטרה לסייע לאלפי יהודי רוסיה במאור פנים ובסיוע של ממש.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר