לקראת יום הדין

ביוזמת הרב גרוסמן: פיוס בין ח"כ שטרן והרב אליהו

לאחר שכינה את רבה של צפת הרב שמואל אליהו כ"סטודנט לגמרא" ועורר סערה, אמש, ביוזמת הגאון רבי יצחק דוד גרוסמן, נפגשו ח"כ אלעזר שטרן והרב שמואל אליהו לפגישת פיוס • "אני מעריך את הרב ומתנצל על מה שנאמר", אמר ח"כ שטרן לרב שמואל אליהו והשניים נעמדו לתמונת פיוס משותפת • בלעדי (חדשות)

ישראל כהן | כיכר השבת |
(צילום: באדיבות המצלם)

לקראת יום הדין: ביוזמת הגאון רבי יצחק דוד גרוסמן, נערכה אמש (ראשון) פגישת פיוס בין רבה של צפת הרב שמואל אליהו לחבר-הכנסת אלעזר שטרן ממפלגת "התנועה".

במהלך טקס הכנסת ספר תורה שנערך ביישוב פוריה עילית, לזכרו של חלל צה"ל שמקום קבורתו לא נודע, החייל אורון שאול הי"ד, השתתפו בין היתר הגאון רבי יצחק דוד גרוסמן רבה של מגדל העמק ונשיא מוסדות "מגדל אור", וכן הרב שמואל אליהו רבה של צפת וח"כ אלעזר שטרן.

במהלך המעמד, ניגש הרב גרוסמן אל ח"כ שטרן ואמר לו: "אם אתה רוצה להיכנס ליום הדין כראוי, אתה חייב סליחה מהרב שמואל אליהו".

בתחילה, סירב לכך ח"כ שטרן בטענה כי כבר התנצל אל הדברים שאמר, אך הרב גרוסמן התעקש ואמר לו כי זה חייב להיעשות פנים אל פנים ובפומבי.

ח"כ שטרן התרצה לבקשת הרב גרוסמן וניגש יחד איתו אל הרב שמואל אליהו. ח"כ שטרן אמר לרב אליהו כי הוא לא יכול לומר שהדברים הוצאו מהקשרם מאחר והוא אכן אמר את הדברים.

"אני מעריך את הרב ומתנצל על מה שנאמר", אמר ח"כ שטרן, "ומבקש לפתוח דף חדש".

הרב אליהו נתרצה והשיב: "אני סולח בלב שלם". לאחר מכן נעמדו הרב אליהו וח"כ שטרן יחד עם הרב גרוסמן לתמונה משותפת כשהם מחובקים ומחויכים כדי להעיד על הפיוס ביניהם.

לאחר שהצליח במשימת הפיוס בין השניים, אמר הרב גרוסמן כי הוא שמח שאנו נכנסים ליום הדין כשזה מאחורינו. "לח"כ אלעזר שטרן יש זכויות רבות בהגנה על ארץ הקודש ואך טבעי הוא הדבר שכבודם של הרבנים יישמר", הוסיף הרב גרוסמן.

כזכור, במהלך ראיון ברדיו "גלי ישראל", התבטא ח"כ אלעזר שטרן בחוצפה נגד הרב שמואל אליהו אותו כינה "שמוליק אליהו", ואמר עליו כי הוא "סטודנט לגמרא".

הדברים עוררו סערה במגזר הדתי לאומי, חברי כנסת ורבנים מיהרו לגנות בחריפות את הדברים.

הראשון לציון הגאון רבי יצחק יוסף התבטא נגד שטרן ואמר כי "סופו הוכיח על תחילתו. זה מתחיל בחוק הגיור שהוא מנסה לחוקק כנגד הרבנות הראשית במסווה של חיזוק שירותי הדת ונגמר כעת בזלזול רבנים חשובים".

"התבטאות כמו זו שנשמעה אם אכן נאמרה, אסור לעבור עליה לסדר היום, כבודם של רבני ישראל ניתן למרמס וחובה מוטלת על כל אחד ואחד למחות", הוסיף הראשון לציון.

בעקבות הסערה שנוצרה, התנצל ח"כ אלעזר שטרן בשיחה עם "כיכר השבת" על הדברים ואמר: "יש לי מחלוקות עקרוניות ואידאולוגיות עם חלק מרבני הציונות הדתית. לצערי הרב חלקם תקפו ותוקפים אותי במילים קשות תוך כדי פרסום דברים שאינם אמת".

"בכל המסגרות שהייתי בהן, בצה"ל ובמערכת הפוליטית, לא נמנעתי מלמתוח ביקורת גם כאשר היא הייתה נוקבת מאוד", אמר שטרן והתנצל על דבריו, "לצערי הרב לעיתים רחוקות מאוד נפגעו מכך אנשים באופן אישי. כיוון שהובא לידיעתי שהרב אליהו נעלב מדבריי הבוקר אני מתנצל עליהם".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר