מלחמת הרבנים בנתיבות: רכבו של עד הוצת, ארבעה נעצרו

ארבעה חשודים תושבי המרכז נעצרו בחשד שהציתו מכונית השייכת לאדם שהעיד על פגישה שבמהלכה דומרני איים לכאורה על הרנטגן" בפרשת הבחירות בנתיבות (חדשות)

צביקה גרוניך | כיכר השבת |
(צילום אילוסטרציה: אנשיל בעק, חדשות 24)

המלחמה בחצרות הרבנים בנתיבות שבה מעורב גם העבריין שלום דומרני מתעצמת, ושוב ישנם איומים על מעורבים בפרשה. בימים האחרונים עצרה המשטרה ארבעה חשודים תושבי המרכז, בחשד שהציתו מכונית השייכת לאדם שהעיד על פגישה שבמהלכה דומרני איים לכאורה על הרב יעקב איפרגן, המכונה "הרנטגן".

החשודים נעצרו לאחר חקירה מאומצת שהתנהלה בחודשים האחרונים על ידי היחידה הכלכלית בלהב 433, שבדקו כמה כיווני חקירה ובין היתר נבדק חשד ולפיו גורמים המעורבים בפרשה עמדו מאחורי הצתת המכונית לפני כמה חודשים. בסוף שבוע שעבר הבשילה החקירה והחשודים נעצרו.

במשטרה בודקים כעת מי שלח את החשודים, וכי כל כיווני החקירה עדיין נבדקים. אותם חשודים נחקרים גם היום במשרדי היחידה הכלכלית בלהב 433. ביחידה טוענים כי יש להם מספיק ראיות הקושרות אותם למעשה.

פרקליטו של אחד החשודים, עו"ד שחר חצרוני, אמר בתגובה ל"כיכר השבת": "לחשוד שאני מייצג אותו אין כל קשר למי מהצדדים, לא למתלונן ולא למי שדרש או דורש ברעתו ואין לו כל קשר לחשד שהוטח כנגדו".

הקרב הסוער על ראשות העיר נתיבות ביום הבחירות המוניציפליות לפני שנה הביא עמו מתחים רבים. אווירה מתוחה שררה בין שתי חצרות הרבנים המשפיעים בעיר: הרב יעקב איפרגן המכונה 'הרנטגן', שתמך במועמד אייל מסיקה, יריבו של ראש העיר המכהן בתפקיד זה שנים, ואילו הרב יורם אברג'ל, ראש מוסדות "רב פעלים", נתן את תמיכתו ביחיאל זוהר.

לוויכוח שנדמה היה שיביא עמו מהפך עם הדחתו של ראש העיר המכהן בתפקיד זה שנים, הצטרף עבריין בכיר בדרום. עוזרו האישי של הרב אברג'ל, עמנואל אלישע, עירב אותו בסיפור ועל פי האזנות הסתר שהתפרסמו בחדשות 2, הוא הביא להתערבותו של ראש ארגון הפשע, שלום דומרני.

על פי כתב האישום שהוגש נגד דומרני, עוזרו של הרב ביקש ממנו את התערבותו המידית בפרשה, כל זאת בכדי להעביר מסרים ברורים וחד משמעיים לצד היריב - חצרו של "הרנטגן" שיתנהגו בכבוד. השיח בין עוזר הרב לעבריין הבכיר, נשמע תקיף במיוחד בעוד שדווקא דומרני היה זה שנשמע רגוע יותר ומפייס יותר.

זמן מה לאחר הגשת כתב האישום, פרקליטיו של דומרני הגיעו להסדר טיעון עם פרקליטות המדינה ולפיו הוא ירצה 15 חודשי מאסר בפועל, וזאת בניכוי חודשי המאסר אותם ריצה עד כה ובכך נותר לדומרני להישאר מאחורי סורג ובריח עוד חודשים מעטים.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר