רק 'המודיע' מגנה את תקיפת הקצין: "ראוי לכל הוקעה וגינוי"

יממה אחרי תקיפתו של הקצין הדתי על ידי חבורת פורעים קיצוניים בשכונת מאה שערים בירושלים, רק עיתון "המודיע" מוצא לנכון לגנות בחריפות רבה את המעשה המביש (חרדים)

ישראל כהן | כיכר השבת |
אבן שהושלכה לעבר הקצין (באדיבות המצלם)

יממה אחרי תקיפתו של הקצין הדתי על ידי חבורת פורעים קיצוניים בשכונת מאה שערים בירושלים, העיתונות החרדית הרשמית אינה מדווחת הבוקר (ראשון) על האירוע המקומם ואף אינה טורחת לגנותו.

חריג הינו העיתון "המודיע", בטאונה של תנועת "אגודת ישראל", שבמאמר מערכת תקיף מגנה את התופעה המבישה.

"גם אם נצא מתוך נקודת הנחה שלא כל הפרטים שנמסרו בתקשורת הם מדויקים, וגם אם נקבל את ההערכה שהתיאורים המיוחסים לקצין במדים, שהגיע לבקר שני חיילים המתגוררים באזור מאה שערים בירושלים - והותקף בידי קבוצת חרדים שזעקה לעומתו 'חרד"ק' וכדומה - מוגזמים; הרי האירוע, בכל מימד שהיה, הוא בוטה, פסול הלכתית, אין לו מקום, אין לו גיבוי מאף סמכות תורנית ומי שנטלו בו חלק ראויים לכל הוקעה וגינוי", נכתב במאמר המערכת של העיתון.

"המאבק של הציבור החרדי נגד גיוסם בכפייה ובפלילים של לומדי תורה, אין לו קשר ואין לו זיקה להתנהגות מן הסוג המדובר", מבהיר 'המודיע', "אין לאיש זכות לתקוף חיילים על היותם חיילים; אין לאיש זכות להלבין פניהם סתם כך ברבים; ומי שעושה כן - אינו מדבר בשם הציבור החרדי; אינו משרת את מטרותיו; לא מייצג את ערכיו ודרך חייו".

"הויכוח שלנו עם החילוניות כהשקפת עולם, אינו אמור להיעזר בתקיפה אישית של חיילים במדים, יהיו אשר יהיו", קובע העיתון.

'המודיע' מוסיף כי "את השקפת עולמו של הציבור החרדי, את דעתו ועמדותיו בנושאים הציבוריים ואת מערכותיו על נפש האומה ועל תקות דור העתיד, מבטאים, מובילים ומייצגים רבותינו, גדוי ומאורי הדור, אשר לאורם אנו הולכים. רק הם ולא אחרים. לא קלי דעת מכל סוג שהוא, ולא כאלו המאמצים לעצמם דרכים אלימות כדי להיאבק באותם קלי דעת. הנחישות שלנו והדבקות בהוראת רבותינו, אינה זקוקה ל'חיזוקים' מן הסוג האומלל הזה".

"הדברים הללו חייבים להיות ברורים ובהירים, גם כלפי חוץ, קבל עם וציבור הנחשפים להסתה נגד הציבור החרדי שגורמים אותם חסרי אחריות, וטועה - בדירבונה של התקשורת - לחשוב שהללו מייצגים את הציבור החרדי ודרכו", נכתב במאמר המערכת.

'המודיע' מסיים וקובע בנחרצות: "אין לנו חלק ונחלה בהתנהגות מן הסוג הזה; והמעשים הללו נשפטים על פי תוצאותיהם; הם גורמים לחילול השם נורא; הם גורמים להלבנת פנים וגורמים נזק אדיר והסתה פרועה".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר