מרגי פנה לבנט:

"בטל את אפליית הילדים החרדים בחופש הגדול"

יו"ר ועדת החינוך הנכנס ח"כ יעקב מרגי פנה לשר החינוך נפתלי בנט ודרש לעצור את מה שכינה "אפליית הילדים החרדים" בחופש הגדול: "אני פונה אליך כי יש בידך לשנות את ההחלטה של השר ובכך להביא רווחה לאלו שאין ידם משגת לשלוח את בניהם למסגרות חינוכיות בחופשת הקיץ הארוכה" (חרדים,ארץ)

ישי כהן | כיכר השבת |
ילדים חרדים נופשים, אילוסטרציה (Pierre Terdjman / Flash90)

אפליה מתקנת: יו"ר וועדת החינוך הנכנס ח"כ יעקב מרגי, ש"ס, שלח הצהריים (שלישי) מכתב לשר החינוך ויו"ר 'הבית היהודי' נפתלי בנט ובו הוא מבקש ממנו לתקן את אפליית הילדים החרדים ממיזם בית הספר של החופש הגדול המופעל על ידי משרד החינוך ומרכז השלטון המקומי.

כזכור, בשנה שעברה, משרד החינוך בראשות שי פירון מ'יש עתיד' פתח במערכה כנגד מוסדות החינוך שאינם רשמיים - בפרויקט קייטנות "בית הספר של החופש הגדול", שמממן המשרד עבור תלמידי כיתות א' ו-ב' בכל הארץ ויחל כבר בשבוע הבא, לא יתקיימו במוסדות החינוך הלא רשמיים.

"כתוצאה מכך" מצליינים בסביבת מרגי: "עשרות אלפי ילדים לא ייהנו ממסגרות חינוך ממומנות והוריהם יאלצו לשלם על קייטנות חיצוניות בעלות משולשת. 786 מוסדות חינוך מוכרים שאינם רשמיים קיימים כיום בישראל לתלמידים בכיתות א'-ח'. 253 אלף התלמידים בהם מהווים 27% מכלל התלמידים, ורובם משתייכים לרשתות החינוך החרדיות והמוסלמיות, בנוסף לקבוצות מהחינוך הנוצרי, הדתי-לאומי והחילוני".

מרגי (צילום: הדס פרוש, פלאש 90)

יעקב מרגי סיפר היום "קיבלתי ללשכתי עשרות פניות ממנהלי בתי ספר ואזרחים שביקשו ממני לתקן את התקנה המפלה בין ילד לילד".

במכתב לשר החינוך כותב מרגי: "ביוני 2014 החליט שר החינוך ח"כ שי פירון להפעיל את התוכנית לילדים הלומדים במסגרת החינוך הממלכתי בלבד (ממלכתי דתי, ממלכתי, וממלכתי חרדי) החלטת השר מפלה לרעה מגזרים שונים הכוללים את הציבור הדתי לאומי (בתי ספר נועם, ועמותות שונות המפעילות בתי ספר שלא במסגרת החינוך הממלכתי) את הציבור החרדי (מוסדות הפועלים תחת המוכש"ר מוכר שאינו רשמי) והמגזר הערבי.

"ביוזמת חברי הכנסת דוד אזולאי, אמנון כהן, אורי מקלב ומשה גפני קיימה הוועדה לביקורת המדינה מספר דיונים. בהם השתתפו מבקר המדינה כב' השופט (בדימוס') יוסף שפירא, שר החינוך ח"כ שי פירון. יו"ר המועצה לשלום הילד ד"ר יצחק קדמן שטען בדיון כי מדובר בתקנה המפלה בין ילד לילד. וחברי כנסת מכל סיעות הבית שהביעו את מורת רוחם מתקנת השר.

מכתבו של מרגי (סריקה)

לדבריו: "בחוות הדעת עליה חתום עו"ד הלל שמגר מנהל נציבות תלונות הציבור כתב עו"ד שמגר: "אף שלא קמה עילה שבדין להתערב בהחלטת משרד החינוך, אין להתעלם מהמשמעויות החברתיות והכלכליות הנרחבות של התוכנית, שעליהן הצביעו ח"כ דוד אזולאי וחברי כנסת נוספים בדיונים שהתקיימו בנושא זה בכנסת. לכן, סבור מבקר המדינה ונציב תלונות הציבור כי יש מקום להטות אוזן לקולות אלה ולשקול אם אין מקום להחיל את התוכנית בשינויים המחויבים גם על מגזרים נוספים בציבור".

את מכתבו חתם ח"כ מרגי: "לאור דברי המבקר אני פונה אליך כי יש בידך לשנות את ההחלטה של השר ובכך להביא רווחה לאלו שאין ידם משגת לשלוח את בניהם למסגרות חינוכיות בחופשת הקיץ הארוכה. בטוחני כי תענה בחיוב לבקשתי זאת".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר