צפו בווידאו

פייני סוקניק הדליקה משואה: לכבוד מלך שהשלום שלו

הפעילה החברתית החרדית פייני סוקניק-גולדשמידט (32), הדליקה את אחת מ-12 המשואות בטקס הפותח את אירועי יום העצמאות בישראל: "לכבוד אחיותיי שרב להן שבת בעמק הבכא". צפו (בארץ)

הפעילה החברתית החרדית פייני סוקניק-גולדשמידט (32), הדליקה הערב (רביעי) את אחת מ-12 המשואות בטקס הפותח את אירועי יום העצמאות בישראל. סוקניק, נשואה ואמא לשלושה ילדים, היא פעילה חברתית שהקימה את עמותת "באשר תלכי" המסייעת לנשים גרושות במגזר הדתי והחרדי.

"בעידודם של רבנים הקימה פייני את עמותת באשר תלכי, מערך התנדבותי המסייע לנשים חרדיות ודתיות בהליכי גירושין" אמרה מנחת הטקס העיתונאית סיון רהב מאיר. "היא נישאה בשנית אך ממשיכה בפעילותה, יצרה מודל של ליווי וטיפול אשר אומץ בקהילות נוספות בארץ ובעולם".

סוקניק עצמה אמרה בנאום שקדם להשאת המשואה: "אני פייני סוקניק בת רחל ובן ציון, מדליקה משואה זו לכבוד אחיותיי שרב להן שבת בעמק הבכא, והן קמות ויוצאות מתוך ההפיכה".

"לכבודם של נדיבי הלב ואוהבי האדם הפותחים שער בשעה של נעילת שער. לכבוד הקהילה המושתתת על אהבה, נתינה וערבות הדדית, לכבוד מלך שהשלום שלו, המנהג עולמו בחסד ובריותיו ברחמים. ולתפארת מדינת ישראל".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר