כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
חמש הפגנות, מאה שערים

יום השואה במאה שערים: קנאי השכונה בחרו להפגין

בעוד מיליוני יהודים ברחבי העולם מציינים את יום השואה והגבורה, אנשי "העדה החרדית" בחרו לעשות דברים אחרים: להפגין. הרקע להפגנות: המאבק על בית-החולים ברזילאי, המלחמה בקווי תחבורה שאינם מהדרין, בתי וורשא, הגלידה ועוד. דיוח (חרדים)

דוד כהן | כיכר השבת |
אילוסטרציה (צילום: פלאש 90)

בעוד מיליוני יהודים ברחבי העולם מציינים את יום השואה והגבורה, אנשי "העדה החרדית" בחרו אתמול לעשות דברים אחרים: להפגין, למשל. פעילי השטח של 'העדה' סובבו אמש בריכוזים החרדיים וקראו לציבור החרדי לצאת ולמחות.

ועל מה ולמה? חמש סיבות להפגנות הספונטניות שפרצו אמש במאה שערים:

החלטת ראש הממשלה בנימין נתניהו לבטל את ההחלטה שהתקבלה בישיבת הממשלה, עוררה את זעמם של ראשי "העדה החרדית" וראשי אתרא קדישא שהחליטו להחריף את המאבק סביב העתקת הקברים בבית-החולים ברזילאי.

גורמים ב"העדה החרדית" אמרו ל"כיכר השבת" כי לא תהיה פשרה בנושא. "נגיע בהמונינו עד לבית החולים ונגן על הקברים בחירוף נפש. כבר בימים הקרובים צפוי המאבק לעלות מדרגה".

קרב נוסף שניהלו אנשי "העדה החרדית" היה נגד כניסת קווי תחבורה שאינם מהדרין לתוככי השכונה. למרות הכשלון היחסי שנחל המאבק הקודם בנושא, הם מבטיחים שלא להיכנע ולהשיב מלחמה שערה.

עוד סיבות להפגנה: המאבק סביב בבתי ורשא והמאבק המשפטי, בין אנשי כולל פולין המזוהה עם חסידות גור לאנשי נטורי קרתא. עשרות צעירים שהתגודדו במקום קיוו ל'אקשן', אך התאכזבו נוכח ההשתתפות הדלה יחסית. ליצני השכונה הסבירו כי אנשי כולל פולין נעדרו משום שטסו להלווית נשיא פולין...

בשעת לילה מאוחרת הפנו המפגינים את מאבקם לעבר חנות הגלידה שנפתחה לא מכבר בטבורה של שכונת הקנאים.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר