ישראל במלחמהישראל במלחמה
מאות רבנים ב'זום'

עליית התחלואה באירופה: אלפים בתפילה משותפת

לאור העלייה בתחלואה באירופה, יזמה ועידת רבני אירופה עצרת תפילה מרגשת עם מאות רבנים, אלפי יהודים ובחורי ישיבה שלא יצאו מפורים - מהקפסולה • רשמים מהמעמד (TVׂ)

חנני ברייטקופף | כיכר השבת |
הרבנים בעצרת בזום (צילום: ועידת רבני אירופה)

אלפים השתתפו אתמול (ראשון) בעצרת תפילה של 'ועידת רבני אירופה, לעצירת המגיפה ולרפואת חולי הקורונה היהודיים ברחבי העולם, אותה יזם נשיא הועידה הגאון רבי פנחס גולדשמידט.

העליה התחלואה ברחבי אירופה, הביאה את אלפי תושבי אירופה ובהשתתפות מאות רבני אירופה - בראשות יו"ר הועדה המתמדת של 'ועידת רבני אירופה' ואב"ד לונדון הגאון רבי מנחם געללי, כשלפני התיבה עמד הגאון רבי יחי' טובול אב"ד ליאון - ששניהם החלימו מנגיף הקורונה.

גם בחורי ישיבת 'תורת חיים', בראשות המנהל הרבני של הועידה ראש הישיבה הרב משה לבל - הנמצאים ב'קפסולה' מאז חג הפורים בפאתי מוסקבה, השתתפו בתפילה.

תלמידי הישיבה במוסקבה - שלא יצאו מפורים, מתפללים

העצרת שהועברה בשידור חי ב'ככר השבת', נפתחה ע"י יוזם התפילה נשיא 'ועידת רבני אירופה' הגאון רבי פנחס גולדשמידט שהביא את פסוקי הנביא התהילים ומאמרי חז"ל על חשיבות תפילת רבים.

"אנו בפתח פרשת וירא בו לימדנו אבינו אברהם את חשיבות מצוות הכנסת אורחים ולדאבוננו הרב זוהי אחת המצוות שנפגעה רבות בשל המגיפה הנוראה".

הגר"פ גולדשמידט ביקש מהמשתתפים להתפלל לרפואתם השלמה של הגאון הגדול רבי חנוך בן בלימלא הכהן ארנטרוי גאב"ד אירופה ורבי יעקב צבי בן ליבה זקס רבה של בריטניה לשעבר בתוך שאר חולי ישראל.

לסיום אמר הגר"פ גולדשמידט, "עלינו לכוון בברכת אתה חונן להצלחתם של צוותי הרפואה והממשלות שיחון אותם הבורא בחכמה בינה ודעת שיקבלו את ההחלטות הנבונות ולהיות שליחים של הבורא להתמודדות עם המגיפה הנוראה בתבונה".

לאחר מכן נשא דברי התעוררות נשיא עמית ורבה של בריטניה הרב אפרים מירוויס. בין יתר דבריו אמר: "הקב"ה מדמה את עם ישראל לכוכבים וכחול אשר על שפת הים".

"ידועים דברי המהר"ם שפירא אודות אברהם שיוצא החוצה למרות שאין יכולת מעשית לספור את הכוכבים אלא כדי לקיים את דבר ה' ללא שאלות, וכחול שיש לו תכונה שאפשר לקבצם כגוש אחד. כך אנו מצווים לעשות את דבר ה' ללא שאלות ולהתאחד כאש אחד בלב אחד, כחול".

העצרת שהועברה בשידור חי

הרב מירוויס הביא את דברי מרן השר שלום מבעלזא, "שאין אומרים 'יהי רצון' לפני תפילת 'אחינו כל בית ישראל הנתונים בצרה'. כי בשעה שאנו רואים את כל עם ישראל כ'אחינו' זו היא שעת הרצון הגדולה ביותר".

העצרת ננעלה בדברי סגן נשיא הועידה ורבה של צרפת הרב חיים קורסייה בחשיבות תפילת הרבים באחדות ועל מעלת המתפלל על חברו שהרי כל יושבי תבל זקוקים לתפילה זו. הרב קורסייה נשא תפילה שהקב"ה ישמור וינצור ויגן על קהילות הקודש באירופה בכלל ובצרפת במיוחד הנתונים באחרונה בפחד מול גל טרור.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר