נתונים מדאיגים

עלייה גדולה בתחלואה במגזר החרדי: פי 9 - בתוך 3 שבועות

קצב העלייה בתחלואה במגזר החרדי הגיע לשיאו - בהשוואה לגל השני, וכעת מדובר על "עלייה של פי 9 ב-3 שבועות האחרונים", כך מתריע פרופ' ערן סגל; מקדם ההדבקה במגזר עומד על 1.89 (חרדים)

חיסוני הקורונה (צילום: Olivier Fitoussi/Flash90)

האם זו המוטציה החדשה של נגיף ה'קורונה'? פרופ' ערן סגל ממכון ויצמן מתריע הבוקר (רביעי) מפני הנתונים המדאיגים של היקף התחלואה במגזר החרדי.

לדברי פרופ' סגל, קצב העלייה בתחלואה במגזר החרדי הגיע לשיאו - בהשוואה לגל השני, וכעת מדובר על "עלייה של פי 9 ב-3 שבועות האחרונים".

(מתוך הטוויטר של פרופ' ערן סגל)

בנוסף, מעדכן פרופ' סגל כי מקדם ההדבקה במגזר החרדי הוא 1.89 - שזו הכפלה של כמות החולים בכל כ-4 ימים, וזאת, לדבריו, "למרות חסינות חלקית של כ-35% מהמגזר".

פרופ' ערן סגל מנסה להסביר את פשר העלייה המטורפת בתחלואה במגזר ואומר כי אולי מדובר בשינוי בהתנהגות - קרי, זלזול בהנחיות, או שמא אלו התוצאות של אירועי חנוכה.

מקדם ההדבקה (מתוך הטוויטר של פרופ' ערן סגל)

כמו כן הוא מציין כי צריך לבדוק גנטית האם זו המוטציה הבריטית - למרות שאין עדיין וודאות שהיא אכן מדבקת יותר.

היום (רביעי) בשעה 14:30 בצהריים יכנס ראש הממשלה בנימין נתניהו ישיבת ממשלה מיוחדת, לדיון בהגבלות החדשות בעקבות העלייה בתחלואה בנגיף הקורונה. לפי הדיווח של איתמר אייכנר ב'ידיעות אחרונות', נתניהו יבקש משרי הממשלה להכריז על סגר כללי, שיימשך בין שבועיים לשלושה שבועות - לפי המלצות משרד הבריאות, ויחל בשבוע הבא, תוך מתן אפשרות לציבור להיערך.

משרד הבריאות צפוי לבקש סגר מלא והרמטי שיכלול גם את מערכת החינוך - כולל הגיל הרך. בנוסף, הוא צפוי בלקש כי הסגר יחל כמה שיותר מהר, שכן ככל שהוא יידחה - הוא יצטרך להיות ממושך יותר.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר