הפתעת הבחירות? • צפו

ירון זליכה לא מתנצל: אם אוכל, אקצץ שוב בקצבאות ילדים

האיש שבכהונתו כחשב הכללי של משרד האוצר הוביל את מה שנתפס בציבור החרדי כגזרות כלכליות, בהן הקיצוץ העמוק בקצבאות הילדים, עומד על סף הכנסת הבאה, ומעניק ראיון לוחמני • צפו (פוליטי)

ישי כהן | כיכר השבת |
(מפיק: איציק אוחנה. ניהול אולפן: הלל רוזנברג)

יו"ר 'המפלגה הכלכלית', פרופסור ירון זליכה, לא מתנצל על אמירתו כלפי הציבור החרדי ברקע משבר הקורונה, ומצהיר כי במידה וייבחר לתפקיד שר האוצר, לא יחשוש מלקצץ שוב את קצבאות הילדים. הריאיון המלא, מחר בתוכנית 'סוגרים שבוע עם ישי כהן'.

עם זאת הוא מצהיר, כעת בראיון: "הבעיה המרכזית של המדינה היא לא החרדים, ואני לא אוהב את ההסתה הזאת נגדכם".

אתה מדבר על הסתה נגד חרדים? אתה זוכר את הנאום שלך בבלפור שם דיברת על 17,000 אברכים שבאים לארץ ויגרמו לעלייה בתחלואת הקורונה? להזכירך, מתוך מספר זה היו בני ובנות אולפנה, ובחורים מהציונות הדתית; אתה לא מוכן להתנצל על הדברים הללו?

"קודם כל זה לא נכון, משום שגם אם לא כולם היו חרדים, מרביתם היו כאלו שנכנסו לארץ בלחץ המפלגות החרדיות. הם נכנסו לקפסולות שאיש לא פיקח עיהן".

אומר ממנוה הקורונה רוני נומה, שהוא אישית פיקח על הנושא ושעמדו בתקנים הנדרשים?

"תקשיבו טוב. אם החרדים רוצים להשתלב באוכלוסיה של מדינת ישראל, בכלכלה ובחברה, הם חייבים גם ללמוד לקבל ביקורת ולהגיב עליה בצורה עניינית".

"שום מדינה בעולם לא הכניסה 17,000 וגם לא 700 אנשים מארה"ב מוכת הקורונה, עם או בלי קפסולות, ולא יכול להיות שמכל ביקורת אתם ישר תקפצו".

באשר למעשיך בשנת 2003 והקיצוץ שביצעת בקצבאות הילדים, מה עמדתך בנושא כעת בשנת 2021?

"אני רוצה להזכיר שאני זה שהובלתי את הקיצוץ בקצבאות הילדים, ויש לי את הידע, היכולת והניסיון לפרק את המונופולים. ולכן אני אומר לך כאן, באולפן חרדי, שאם אבחר לתפקיד שר האוצר, אקצץ את קצבאות הילדים בצורה שכל ילד מעבר לילד הרביעי לא יתוקצב בכלל ע"י מדינת ישראל. אנחנו לא מסוגלים לממן יותר את צמיחת האוכלוסייה הזאת".

"אני חושב שלא יכול להיות מצב שבו מדינת ישראל במצבה הכלכלי המורכב ביותר אי פעם, תמשיך לממן משפחות ברוכות ילדים חדשות. ולכן, אם אתה רוצה להביא ילדים נוספים? בשמחה, זו מצווה גדולה - אבל שיהיה על חשבונך".

צפו בווידאו

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר