איום, לקראת הבחירות

אייכלר: "נזכור את מי שנכנע לתעמולה של אויבי החרדים"

"לא נסלח למי שנותן יד לטבעת החנק שהוטלה על החינוך החרדי ועל בתי הכנסת", כך מאיים ח"כ ישראל אייכלר, בצל ההחלטה המסתמנת להותיר את החינוך החרדי ובתי הכנסת - סגורים (חדשות)

חנני ברייטקופף | כיכר השבת |
ח"כ ישראל אייכלר (צילום: Hadas Parush/Flash90)

בתגובה למכתב של 'איגוד מנהלי הת"תים' נגד הכוונה להמשיך לסגור את תלמודי התורה בערים החרדיות, משגר הערב (שלישי) ח"כ ישראל אייכלר איום ברור ואומר כי "אחרי הבחירות נזכור את מי שנכנע לתעמולה של אויבי הציבור החרדי".

לדברי אייכלר, "אם כנים דברי ראש הממשלה כשהתחייב לפתוח את תלמודי התורה למתחסנים ולמחלימים, עליו לקיים את דברתו, בלי תירוצים. 'אין העולם מתקיים אלא על הבל פיהם של תינוקות של בית רבן', כשמדובר במחלימים ומתחסנים, אין כבר שום עילה להצדיק את ביטול התורה, בחסות בריאות הציבור".

אייכלר תקף ואמר כי "לא יעלה על הדעת שבשעה שיש פתרון הגיוני מוסכם, לפתוח את תלמודי התורה למחלימים ומחוסנים, גם אז משאירים אותם סגורים. יש לעשות הכל כדי לפתוח אותם מיד, ללא שהות כלל".

"אם ייכנעו הפעם להסתה של אויבי התורה נגד תלמודי התורה", הבהיר ח"כ אייכלר, "זו תהיה הוכחה לכך שמלכתחילה מטרת סגירת הת"תים ובתי הכנסת, לא הייתה צורך בריאותי בלית ברירה, אלא ניצול הסכנה, כדי להצר את אורח החיים של הציבור החרדי בסגרים שכונתיים, ובהשבתת מוסדות החינוך ויצירת נשירה המונית".

אייכלר הוסיף איום, לסיום ואמר כי "אחרי הבחירות נזכור את מי שנכנע לתעמולה של אויבי הציבור החרדי. לא נסלח לכל מי שנותן יד לטבעת החנק שהוטלה על החינוך החרדי ועל תפילת מחוסנים ומחלימים בבתי הכנסת".

במכתב ששיגרו לחברי סיעת 'יהדות התורה' בכנסת, מנהלי הת"תים מטעם "איגוד מנהלי התתי"ם", הם כותבים כי "בשעות אלו דנים חברי הממשלה במתווה החזרה ללימודים לאחר הסגר. ע"פ המסתמן החלטה שתובא לאישור הממשלה היא למנוע את החזרה ללימודים בערים החרדיות לעוד זמן רב".

"כמובן שאין צורך לעלות את חשיבות לימוד תורה של תשב"ר המקיים את העולם ובפרט בפניכם השותפים עמנו בעול נשיאת קיום המוסדות", כותבים המנהלים, "אולם אין מזרזין אלא למזורזין ואנו מבקשים שלא לאפשר להחלטה כזאת לעבור בשום פנים ואופן".

המנהלים מציינים כי "ישנם הצעות אחרות שאושרו ע"י מומחים לבריאות הציבור כגון חזרת תלמידים מחלימים וסורולגיים לספסל הלימודים וכן למידה במקומות פתוחים. על כן אנו מבקשים מכם שלא תתנו יד לאישור של יום אחד נוסף בו הת"תים נשארים סגורים, ותינוקות של בית רבן בטלים מלימודם ובפרט שישנה דרישה נחרצת מהורי התלמידים למנוע את הביטול תורה העצום הנגרם מהתמשכות הסגר".

לסיום הם כותבים: "אנו סמוכים ובטוחים כי תפעלו לקבלת החלטה המאפשרת את החזרה ללימודים. וזכות זו תעמוד לכם ולכל בית ישראל למנוע מן המשחית לבוא אל בתינו וסייעתא דשמיא בענייני הפרט והכלל".

מוקדם יותר היום, מקורביו של מרן שר התורה הגאון רבי חיים קנייבסקי ציינו כי מרן הביע כאב על כך שהחינוך של כלל ילדי ישראל - מכל הערים והמגזרים, נמצא בתחתית הדאגה של השלטונות, וכי כל נושא אחר מקבל העדפה על פני החינוך שהוא נשמת האומה.

"נאמר בגמרא כי השעמום והבטלה מביאים לידי חטא", אמר שר התורה, "ומיליוני ילדי ישראל כבר נמצאים כשנה בביתם, תוך סכנה רוחנית ונפשית". הרב הורה "למצוא פתרון מיידי על מנת להחזירם לספסל הלימודים במהירות האפשרית תוך שימת דגש על שמירת התקנות וצורכי הבריאות".

לדברי מקורבי הרב נאמר לו על ידי הממשלה כי החינוך ייסגר רק לכמה ימים אך מאז כבר עבר למעלה מחודש ופתרון אמיתי לא נראה באופק.

יצויין כי הרב הדגיש כי יש לחסן את כל המורים והמלמדים בבתי הספר בישראל ותלמודי התורה על מנת להביא במהירות המירבית לפתיחת הלימודים בכל הארץ ושלא לבוא חלילה לידי סכנה בריאותית.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר