"טבעת חנק"

ח"כ אייכלר: אני מאשים את בנט בהרעבת מיליון ילדים

ח"כ ישראל אייכלר בנאום תקיף נגד ראש הממשלה נפתלי בנט: "אני מאשים אותך, ראש הממשלה, בהרעבת מיליון ילדים. יש לך את הגלדיאטור שעושה את זה בשבילך" (חרדים)

ישי כהן | כיכר השבת |
(צילום: ערוץ הכנסת)

ח"כ ישראל אייכלר (יהדות התורה) נשא הערב (שני) דברים בשם סיעת 'יהדות התורה' בדיון בהשתתפות ראש הממשלה, נפתלי בנט, והאשים אותו בהרעבת מיליון ילדים.

"אני רוצה לפנות אליך ראש הממשלה נפתלי בנט" פתח ח"כ אייכלר: "חשבתי בעבר שיש לך עתיד. אתה הייתה ההבטחה הגדולה של הימין. לא האמנתי שאתה, מנכ"ל מועצת יש"ע, תהפוך לראש ממשלת שמאל פלסטיני. אבל זה לא כל כך מה שמטריד אותנו. מה שאכפת לנו היא המלחמה שהכריזה ממשלתך נגד ה' אלוקי ישראל, נגד ילדי ישראל ונגד תורת ישראל.

"אני קורא אליך: בטרם התגלה הריב נטוש. הגיע הזמן לומר לך את האמת המרה על שריך. אתה יושב פה ומאזין לדיון, לא תוכל לטמון את הראש בניירת שלפניך ולהגיד 'אני לא יודע מה השרים שלי עושים'. לא תוכל לומר 'בזה איווט האיום אחראי', 'את האוטובוסים בשבת עושה שרת התחבורה ואני לא אחראי'. שום גזירה, שום תועבה, לא הייתה יוצאת לפועל לבד, לולי הממשלה שלך. ואתה ראש הממשלה".

אייכלר הפנה אצבע מאשימה לעבר רה"מ בנט: "אני מאשים אותך, ראש הממשלה, בהרעבת מיליון ילדי ישראל. גם אם אתה לא עושה את זה אישית, ויש לך את הגלדיאטור שעושה את זה בשמך ובשבילך.

"אתם שרי הממשלה אשמים בטבעת החנק הכלכלית, במלחמה נגד ילדי ישראל ובהסתה נגד הציבור החרדי שמאשימים אותם בהאשמה העתיקה שהם טפילים ועמים אחרים צריכים לפרנס אותם. זו עלילה ישנה שעלתה לנו בדמים רבים, ולא ניתן שבארץ הקודש יאשימו אותנו בטפילות.

"אתם, כל אלו שיושבים בשולחן הממשלה אחראים למלחמה נגד ה' אלוקי ישראל ותורתו, ואשמים במאבק נגד עם ישראל. אנחנו בימים בין המצרים ואנחנו יודעים שלא חרבה ירושלים אלא שחיללו את השבת. "והצתי אש בשעריה והיא לא תכבה".

כמו כן, ח"כ ישראל אייכלר הקריא מכתב נרגש של ילד חרדי שמשפחתו עתידה להיפגע קשות על ידי גזרות ליברמן. צפו בנאום.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר