"שנאת חרדים"

ומי הגן על החרדים? ראש העיר ירושלים משה ליאון • צפו

בניגוד להרגלו, השיב משה ליאון, ראש העיר ירושלים, להצעה לסדר שהגישה סיעת התעוררות: "תפסיקו לכבס מילים. אתם שונאי חרדים, רוצים להרחיק אותם מהעיר. זה לא יקרה. לא אצלי" • צפו בנאומו הסוער (חדשות)

(צילום: באדיבות המצלם)

סוער במועצת העיר ירושלים: חברי סיעת 'התעוררות' שהגישו הצעה לסדר במועצת העיר ירושלים לא תכננו שכך יסתיים האירוע.

בדרך כלל, ההצעות לסדר הפרובוקטיביות שלהם לא נענות על ידי ראש העיר. אבל הפעם, בהצעה לסדר שעסקה במהלך אסטרטגי להשאיר את האוכלוסייה היצרנית בעיר, הגיב באופן חריג ראש העיר משה ליאון, שהחליט לחשוף את המניע שמאחורי ההצעה האנטי חרדית.

"אני רוצה לנצל את ההצעה לסדר הזו בשביל לומר כמה מילים", פתח ליאון, "ההצעה לסדר הזו היא בסך הכל מכבסת מילים. באים לפה, לשולחן המועצה, ובמילים יפות מציעים להפלות בין ציבורים במטרה לעודד הגירה שלילית של ציבורים מסוימים ולעודד אוכלוסייה אחרת להישאר בעיר.

"אתם יודעים מה, למה צריך ללכת סחור-סחור. בא נשים את הדברים על השולחן. מה שסיעת התעוררות רוצה זה להרחיק את החרדים מהעיר. אפשר לעטוף את זה במילים יפות כמו דאגה ל'אוכלוסייה היצרנית', ואפשר לקרוא לילד בשמו: שנאת חרדים".

ראש העיר הוסיף ואמר: "אני רוצה פה בעיר את כולם. אני מברך כל זוג צעיר שבוחר לקבוע את מקום מגוריו בירושלים. אני שמח עם האברכים והסטודנטים, עם האשכנזים והמזרחים, עם תושבי מרכז העיר ותושבי השכונות. עם כולם. ובאותה מידה.

"אנחנו משקיעים בכל המגזרים וכן, גם בציבור החרדי.

"בימים אלו אני עוסק בהשגת תקציב שיאפשר לימודי היי-טק מוכרים בסמינרים החרדיים, מה שיביא מאות משרות בכירות וכלכליות לעיר, דווקא מהאוכלוסייה החרדית, אני נפגש עם מנכ"לי חברות ההי טק הגדולות בישראל ומעודד אותם לפתוח פה מרכזי מחקר ופיתוח. והם? תאמינו או לא, רוצים כח עבודה דווקא מהמגזר החרדי.

"אז במקום לבוא הנה בגישה מתנשאת נגד ציבור שלם, להביא הצעות פופוליסטיות שנועדו להפלות בין ציבורים ולדחוק את רגליהם, אנחנו עושים. כמובן שאני מבקש להוריד את ההצעה הזו מסדר היום".

חברי המועצה החרדיים הצטרפו לקריאות של ראש העיר ובירכו אותו על העמדה התקיפה שהציב נגד ההסתה המשתלחת של חברי סיעת התעוררות.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר