כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
"לעת הזאת הגעת למלכות"

רבה של אומן מבקש מנתניהו לתווך בין רוסיה לאוקראינה

הרב יעקב ג'אן, רבה של העירייה אומן שבאוקראינה, פנה במכתב רשמי לראש האופוזיציה, בנימין נתניהו, בבקשה שיתערב וינסה להשכין שלום עם נשיא רוסיה פוטין (חרדים)

יוסי נכטיגל | כיכר השבת |
נתניהו ופוטין (צילום: Marc Israel Sellem/POOL/FLASH90)

הרב יעקב ג'אן, רבה של העירייה אומן שבאוקראינה, פנה במכתב רשמי לראש האופוזיציה, בנימין נתניהו, בבקשה שיתערב וינסה להשכין שלום עם נשיא רוסיה, ולדמיר פוטין: "אין ספק שיש בידך בחוכמתך ובתבונתך יותר מכל אדם, להשכין שלום בין שתי האומות הללו ואל תחשה כעת ואל תתן לבעל דבר לבלבל אותך".

בפתח מכתבו כותב הרב ג'אן לנתניהו: "לא סוד הוא כי ימים אלו מתוחים בעולם עקב המלחמה הרוסית בעם האוקראיני, תוך זריעת הרס רב בחוצות הערים עד כי לב יחרד לגורלם של יהודי המקום הנתונים לחסדיהם של צבאות אלו, שהכח בידם לעשות ככל העולה על רוחם ברחבי אוקראינה".

"נוכח מציאות זאת", הוסיף רבה של אומן: "חובה עלינו לעשות כל שבידינו על מנת לעצור את מרחץ הדמים הזה, ואל יאמר אדם אין בכוחי להשפיע על המעצמות המתקוטטות תוך שפיכות דמים של אנשים רבים".

הרב ג'אן כותב לנתניהו: "והווי ידוע כי כבודו מקושר עם הצדדים, במיוחד עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין אשר למעשה מוביל מערכה זאת ועל פיו יישק דבר. בהבל פיו של הנ"ל תוכרע גורלה של אוקראינה ותושביה. ולא רק תושביה בניהם יהודים רבים, אלא קברי גדולי החסידות הטמונים בעפרה וכעת נתונים בסכנה גדולה בשל הפצצות חסרות הבחנה הנוחתות בכל עבר על אדמת אוקראינה.

"מי לנו גדול כמו רבי נחמן מברסלב זיע״א וקדושתו הנשגבה של הבעל שם טוב זיע"א וכן האדמור הזקן מחב״ד ורבי לוי
יצחק מברדיטשוב זיע״א שקבורים באדמת אוקראינה".

"וכאמור", מוסיף הרב במכתבו: "אלפי אלפים של יהודים אשר פזורים בכל רחבי אוקראינה, מוסדות יהודיים ובתי יתומים. הנה הגיעה שעת הכושר שאין ספק שיש בידך בחוכמתך ובתבונתך יותר מכל אדם, להשכין שלום בין שתי האומות הללו ואל תחשה כעת ואל תתן לבעל דבר לבלבל אותך ואדרבה לך כמנהיג פרטי של העם, כי אתה יודע כמה אתה רצוי ונאהב ומי יודע אם לעת הזאת הגעת למלכות".

הרב ג'אן מסיים את מכתבו ופונה לנתניהו: "על כן הנני פונה אליך בכל לב, בשם כל ישראל, לך בכוחך זה והושעת עמים רבים ויבוא שלום בעולם בגאולה קרובה אמן ואמן".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר